Mata zaśpiewał z 7-letnią fanką. TVP Info oburzone

Mata zaśpiewał z 7-letnią fanką. TVP Info oburzone "wulgarnością" piosenki

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, TVP Info
Oliwier NytkoOliwier Nytko,22.09.2022 11:40

Mata spełnił marzenie 7-letniej fanki. Zaprosił ją na scenę i zaśpiewał z nią piosenkę miłosną pt. "Szafir". Dziennikarze TVP Info znaleźli powód do niezadowolenia.

Michał Matczak, znany jako Mata, to jeden z najpopularniejszych polskich raperów. Czy go kochacie, czy nienawidzicie - trafił do mainstreamu i zbudował sobie w nim milutki przyczółek.

Niedawno ogłosił start w wyborach prezydenckich w 2040 roku. W styczniu został zatrzymany z kilkoma gramami marihuany, przez co znalazł się na czarnej liście TVP. Chociaż pewnie jest tam znacznie dłużej. Co najmniej bo od momentu, gdy uraził byłego prezesa TVP - Jacka Kurskiego w tekście piosenki "Patoreakcja". Co teraz zrobił Matczak?

Mata zaśpiewał z 7-latką piosenkę "Szafir"

7-letnia Julia przybyła na koncert Maty w Toruniu z transparentem "Mata, mogę zaśpiewać z Tobą "Szafir"? Najmłodsza fanka". Słodkie, prawda?

Mata i 7-latka, jego "najmłodsza fanka"
Mata i 7-latka, jego "najmłodsza fanka" (Instagram Mata)

Mata zauważył banner i zaprosił dziewczynkę na scenę, aby razem z nią zaśpiewać swój lovesong.

trwa ładowanie posta...

W sieci pojawiło się wiele komentarzy gratulujących Julii spełnienia marzeń oraz wystąpienia na scenie:

"Julka ma życie wygrane już" - pisze tiktokerka.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Mata śpiewa z 7-latką. TVP i Radio Zet krytykują

trwa ładowanie posta...

Według TVP Info, kontrowersyjne było zaśpiewanie "Szafiru", gdyż w piosence pojawiają się takie fragmenty:

"I cię dominuję jak w BDSM" oraz "Po ch*j się chowałaś". Tytuł artykułu, który ukazał się w serwisie TVP Info to ""Dominuję jak w BDSM". Mata zaśpiewał z siedmiolatką wulgarny utwór". Problem w tym, że dziennikarz publicznej telewizji chyba nie do końca przeanalizował tę sprawę.

Zgoda, że takie zdania nie nadają się jako materiał dla małej dziewczynki, choć w estetyce liryki hip - hopowej nikogo nie szokują. Dziennikarz TVP nie zauważył chyba, że podczas występu z dzieckiem Mata specjalnie pomijał te słowa. To, że Julia je znała i że pojawiła się na koncercie rapera, to zupełnie inna sprawa, o którą pytać należy raczej jej opiekunów, a nie Matę. Ten zachował się chyba najlepiej jak mógł.

Z drugiej strony, czy przypadkiem w radio w ciągu dnia nie lecą piosenki, które są najpewniej na podobnym poziomie? Niekoniecznie po polsku, ale często możemy usłyszeć teksty o seksie, kradzieżach, nienawiści do policji itd.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 9
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 7