Wątek homoseksualnej miłości w serialu TVP

TVP promuje LGBT+? Telewizja emituje serial z wątkiem homoseksualnej miłości

Źródło zdjęć: © "Akacjowa 38"
Maja Kozłowska,
10.08.2023 12:00

TVP ma opinię rządowej machiny propagandowej, która wielokrotnie szczuła na społeczność LGBT. W ramówce telewizji pojawił się jednak program, w którym występują pary homoseksualne.

Państwowa telewizja jest w garści partii rządzącej, a paski w "Wiadomościach" są świetnym materiałem na memy. Zła Unia Europejska, zły Donald Tusk, a na deser złe lobby LGBT opłacane przez Zachód. Z daleka - komedia, jednak realnie, kiedy tak zmanipulowane informacje podawane są przez jeden z największych serwisów informacyjnych w kraju, a eksperci czy przypadkowi przechodnie okazują się wynajętymi aktorami - można zacząć się niepokoić.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują? Okazało się, że w publicznej telewizji emitowany jest hiszpański serial kostiumowy "Akacjowa 38", który może przybliżyć (raczej) konserwatywnemu targetowi stacji wizerunek osób LGBT+. I to w inny sposób niż pomawianie ich o seksualizację dzieci czy rozpustne zachowania, jak ma to w zwyczaju TVP.

"Akacjowa 38" - serial w TVP, w którym występują pary homoseksualne

Serial rozgrywa się w Madrycie na przełomie XIX i XX w. i opowiada o losach kilku mieszczańskich rodzin. Jednymi z bohaterów programu są Marco i Claudio, a widzowie mogli zobaczyć na ekranie kilka chwil romantycznych uniesień między mężczyznami. Ich historia nie będzie miała happy endu (nie spoilerujemy), ale to również nie oznacza, że wątki LGBT więcej nie pojawią się w serialu.


Już wkrótce w programie rozbudowany zostanie historia Maite i Camino. Kompilacja wszystkich pocałunków między kobietami została wyświetlona na YouTubie ponad 100 tys. razy.

trwa ładowanie posta...

Widzów TVP czekają mocne wrażenia, ale również - oswojenie z osobami LGBT przedstawionymi z zupełnie innej strony, niż zazwyczaj robi to rządowa telewizja. Być może tęczowa społeczność zyska nowych sojuszników.

Przypominamy również, że Komisja Europejska przyjęła skargę na polskie władze, które tolerowały homofobiczne i transfobiczne audycje w radio i telewizji. Sprawę zgłosiła fundacja Basta założona przez aktywistę Barta Staszewskiego. KE przyjrzy się sprawie i ustali, czy rząd uchylał się przed zapobieganiem programom nawołującym do przemocy.

Maite and Camino - Maitino - All Kisses

Źródło: Instagram - Grupa Stonewall.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 12
  • emoji kupka - liczba głosów: 28