Natalia "Nolif" na tle flagi osób trannseksualnych

Transpłciowa youtuberka mierzy się z hejtem. "Wróciłam na psychoterapię"

Źródło zdjęć: © Instagram - Nolif / Canva, Instagram
Natalia Witulska,
18.04.2023 14:45

Transpłciowość to normalna rzecz, jednak osoby z tej społeczności codziennie czytają na swój temat okropne rzeczy. Do czego może doprowadzić obrażanie, wyzywanie i wyśmiewanie ludzi LGBTQ+?

Natalia Marczak "Nolif" to polska youtuberka znana głównie w przestrzeni gamingowej. Na platformie YouTube subskrybuje ją ponad 1,3 mln widzów. Jesienią 2021 r. poinformowała, że jest osobą transpłciową. W mediach społecznościowych planowała pokazać całą tranzycję. Chciała w ten sposób przybliżyć obserwatorom, jak wygląda proces korekty płci, a także pomóc innym, którzy identyfikują się jako osoby transpłciowe.

trwa ładowanie posta...

17 kwietnia 2023 r. dodała zdjęcie na Instastory, w którym poinformowała obserwatorów o problemach, z jakimi przyszło się jej zmierzyć. "Z dnia na dzień zamykam się w sobie coraz bardziej i bardziej. Już od dawna nie czytam komentarzy, dostaję tonę zdjęć z sesji, których nie publikuje... wszystko przez to, że ludzie są okropni [...]" - napisała youtuberka.

Jak hejt wpływa na ludzi

Nolif poinformowała, że wróciła na psychoterapię, podczas której zalecono jej większą socjalizację z ludźmi. Z tego powodu częściej decyduje się na spotkania w realnym życiu, a nie tylko te przez internet.

Natalia napisała również o ciemnej stronie mediów społecznościowych i jej coming outu.

Będę szczera z wami. Zaczęłam uciekać w świat używek żeby odciąć się od presji, a nigdy nie chciałam tak żyć.

- Nolif

Nolif nieraz opowiadała, że istnieje grupa ludzi, która zawsze ją atakuje. Obraźliwe komentarze można przeczytać zarówno na Instagramie, jak i na YouTube Natalii.

Komentarze obrażające Natalię "Nolif"
Komentarze obrażające Natalię "Nolif" (Instagram, YouTube)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 173
Zenek,zgłoś
A co ta postać chce osiagnać ideal wygladu i co z tym zrobi. Zacznie kariere w Dubaju ? Bo chyba takie normalne zycie to nie dla niej.
Odpowiedz
1Zgadzam się5Nie zgadzam się
gość,zgłoś
Piotr Jacoń na Prezydenta!
Odpowiedz
2Zgadzam się3Nie zgadzam się
Myślę że wystarczyło zachować anonimowość i nikt by się nie czepiał,to przecież Twoja intymna sprawa.Oczywiście nikt nie powinien oceniać,ale niestety tacy są ludzie.
Odpowiedz
9Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 5