lifestyle
Biedne Polaczki jedzą za dużo mięsa. Kupcie sobie mały samolot, to będziecie mogli polecieć na wakacje
Nolif dokonała coming outa

Nolif dokonała coming outu. Nie wszyscy fani uszanowali historię Natalii

Źródło zdjęć: © YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,02.11.2021 13:58

Nolif to teraz Natalia. Popularna twórczyni ogłosiła w niedzielę, że przechodzi korektę płci. No i fajnie.

bFPdCkqH

Nolif to bardzo popularna twórczyni, która zaczynała swoje podboje kilka(naście) lat temu. Możecie kojarzyć ten kanał z treści związanych z Minecraftem, CS:GO oraz Fortnitem. Jako że gaming zawsze nieźle sprzedawał się na YouTube, to i Nolif zebrała przez lata ogromny following.

Oficjalnie: Nolif przechodzi korektę płci

Jej nowe imię to Natalia. Od jakiegoś czasu zaczęły płynąć informacje z tiktoków oraz sekcji komentarzy, jakoby "coś się działo" z twórczynią.

Teraz już wszystko wiemy. Sama Natalia chciała na początku spokojnie podejść do swojej korekty, powoli przyzwyczajając widzów. Wyszło… no, mogło być lepiej. Film przed ogłoszeniem korekty został przyjęty bardzo negatywnie.

Film sprzed coming outa
Film sprzed coming outa (YouTube)

Teraz wszystko wiemy. No i znamy jej plany. Od roku Natalia przyjmuje hormony oraz blokery, w najbliższych kilku miesiącach przejdzie operację plastyczną twarzy oraz strun głosowych. Jej tranzycja nie jest decyzją podjętą z dnia na dzień. Sama przekazała, że czuje się osobą transpłciową od 11 roku życia. Od początku o wszystkim wie jej narzeczona, Sandra.

bFPdCkqJ

Nolif rozpoczęła także nowy rozdział w swojej karierze na YouTube z kanałem vlogowym. Kanał nosi nazwę "nataliewastaken" i będzie swoistym dziennikiem podróży podczas tranzycji Natalii.

Nowy kanał Nolifa
Nowy kanał Nolifa (YouTube)

Pojawiły się też kontrowersje związane z samym określeniem. Nolif dokonuje tranzycji, czy też korekty płci. Sama określiła to jako "zmianę płci", co nie jest do końca trafnym określeniem - ale tak powiedziała. I zaczęło się poprawianie. Jedną z pierwszych osób, które to wypunktowały, była "niezastąpiona" Maja Staśko.

bFPdCkqL

Hej, poprawnie się mówi "korekta", ale najczęściej każdy zrozumie, że pod słowami "zmiana płci" chodzi o odnalezienie siebie samego/samej. No i się zaczęła przepychanka na Twitterze z m.in. Konopskym.

Samej zainteresowanej, jak widać, nie przeszkadza użycie stwierdzenia "zmiana płci". Więc i może nie warto się tak spinać. Dla wielu jest to kompletnie nowy temat - dajmy im się przystosować. Widziałem też, że kanał "Aferki" początkowo wrzucił w tytule coś o "zmianie" płci, ale po chwili zostało to zmienione na "korektę".

bFPdCkqR

Nolif mówi otwarcie, że nie przeszkadza jej, gdy inni zwracają się do niej męskimi zaimkami. Hej, to duża zmiana. Jako Piotrek figurowała w sieci i tworzyła swój wizerunek, dlatego niesamowicie szanuje jej podejście do całej sprawy.

Wiele osób pyta, jak się do mnie zwracać: czy Natalia, czy Piotrek. Ja i wszyscy moi znajomi do siebie mówię w zaimkach żeńskich, ale jeśli tobie tak będzie łatwiej, możesz mówić do mnie w zaimkach męskich

Na YouTube komentarze są bardzo pozytywne. Dawno nie widziałem tak dużej liczby twórców pod jakimkolwiek filmem. Swoje wsparcie wyrazili m.in. Naruciak, Mandzio, Karolek (TEN KAROLEK), Blowek, Yoshi, LJayPL, PsychoLoszka… prawie każdy. To pokazuje, że czasem zdarza się, że twórcy mają jedno zdanie na jakiś temat. Aż milej się zrobiło na sercu.

Reakcje fanów i twórców na film Natalii
Reakcje fanów i twórców na film Natalii (YouTube)
Reakcje fanów i twórców na film Natalii
Reakcje fanów i twórców na film Natalii (YouTube)

Problem okazały się komentarze na innych mediach społecznościowych. To nie YouTube okazał się problemem, a Twitter.

bFPdCkqS
bFPdCkqT
bFPdCkqU

Problemem jest target Nolifa

Nolif tworzyła i prawdopodobnie nadal będzie tworzyć zawartość dla młodych osób. Wybaczcie, ale osoby oglądające Fortnite czy Minecrafta to młodzież. A ona często może być niedoedukowana i nieoswojona z takimi tematami. Zwłaszcza w Polsce.

bFPdCkrP

Zresztą, niektórzy nabywają tolerancję z wiekiem.Możemy mieć tylko nadzieję, że wraz z coraz większą widocznością twórców LGBT+ wzrośnie świadomość i tolerancja polskich widzów.

W idealnym świecie każdy przyjąłby Natalię z otwartymi ramionami. I tak jest świetnie, bo takiego wsparcia od największych twórców nie widziałem od lat. Nawet tak kontrowersyjny twórca jak Nitro wypowiedział się bardzo pozytywnie na ten temat. A to już jest coś.

Niech się [jej] wiedzie, niech ludzie będą szczęśliwi w końcu. Kim ma się przejmować, wami? Że ktoś mu przyjdzie i napisze “oooo, ty ku*wo”? Wyje*ane w to.

NITRO KOMENTUJE ZMIANIE PŁCI NOLIFA

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
#lubiezyge,zgłoś
LOL imagine mieć ta samą płeć w 2022
Odpowiedz
0
like
0
dislike
d.chappelle,zgłoś
Bez przerwy nabijaja sobie popularnosc w ten sposob. czytalem dopiero co ksiazke Kiedy harry stal sie sally gdzie jest na przyklad o Caitlyn Jenner - ta byla dobra, bo juz w pierwszym roku jaki przezyla jako "kobieta" zrobili ja "kobieta roku" wg Glamour XDD nie trzeba sie zbytnio napracowac na taki tytul jak widac. Wystarczy zmienic plec i narobic szumu. Tak dzialaja media w dzisiejszych czasach
Odpowiedz
1
like
1
dislike
qwert,zgłoś
Nie mam nic do LGBT (podkreślam- nie mam nic, oni też mają prawa, nie jestem homofobem, aczkolwiek moim zdaniem nie można nazwać związku dwóch osób tej samej płci małżeństwem) ale gardzę tą osobą, ponieważ jest to ewidentnie narzędzie do wzrostu popularności
Odpowiedz
4
like
11
dislike
zobacz odpowiedzi (3)
Zobacz komentarze: 6
Komentarze (6)
arrow
OnlyFans Feno: pierwsze konto polskiego rapera w historii!