Tiktoki zamiast CV

Tiktoki zamiast CV? Znana sieć hoteli z propozycją dla Gen Z

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
17.11.2023 08:30

Sieć hoteli Hilton w Australii szuka pracowników. Rekruterzy robią wszystko, aby zachęcić do siebie pokolenie Z. Proponują, aby zamiast CV, wysyłali im tiktoki.

Sieć australijskich hoteli Hilton przekonuje, że warto u nich pracować. Jednym z argumentów ma być otwartość rekruterów na młode pokolenie i zrozumienie ich podejścia do świata. Proponują więc, aby chętni do rozpoczęcia kariery w hotelarstwie nagrywali tiktoki, zamiast wysyłania staromodnego CV.

Wysyłaj tiktoki zamiast CV

Na oficjalnym koncie na TikToku sieci australijskich hoteli Hilton pojawił się film. W trwającym 34 sekundy wideo rekruterzy zachęcają potencjalnych pracowników do zgłaszania się właśnie do nich. Zapewniają, że obejrzą wszystkie tiktoki, w których zostaną oznaczeni. W ten sposób chcą znaleźć kreatywne osoby z młodego pokolenia, które chętnie rozpoczną karierę w hotelarstwie.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Wymagania rekruterów nie są skomplikowane. Zainteresowani pracą muszą nagrać minutowy film na TikToka. Mają pokazać w nim, jak sprawiliby, że dzień w hotelu Hilton będzie dla gości przyjemny i niezapomniany.

Rekruterzy nie chcą słyszeć o pozytywnych cechach pracownika bądź doświadczeniu, jakie posiada. Zależy im na kreatywności oraz przyciągnięciu uwagi w krótkim materiale. Trzeba przyznać, że to dość oryginalny sposób na szukanie osób do pracy, jednak pokolenie Z może się skusić.

trwa ładowanie posta...

Osoby, które nie czują się komfortowo w mediach społecznościowych, mogą jednak odetchnąć z ulgą. Sieć hoteli Hilton zapewnia, że każde tradycyjnie przesłane CV zostanie przejrzane oraz ocenione, a rekruterzy skontaktują się z potencjalnymi pracownikami. Można więc powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Źródło: theguardian.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1