W Walii pojawił się tajemniczy, metalowy monolit

Tajemniczy monolit stanął w Walii. UFO mówi "dzień dobry"?

Źródło zdjęć: © Twitter: pubity / Twitter: pubity
Weronika Paliczka,
13.03.2024 16:15

W Walii stanął tajemniczy, metalowy monolit. Zwolennicy teorii spiskowych popuszczają wodze wyobraźni i machają do UFO, które ich zdaniem zostawia na Ziemi ogromne znaki. Czy nadchodzi inwazja obcych na Ziemię?

Kręgi w zbożu, niezidentyfikowane obiekty latające, Strefa 51, dziwne postacie - zwolennicy teorii spiskowych uważają, że obcy istnieją i tylko czekają na moment, aby przylecieć na Ziemię. Z czysto naukowego punktu widzenia nie byłoby w tym nic dziwnego: skoro wszechświat jest nieskończony, to twierdzenie, że ludzie są jedynym gatunkiem myślącym, może być uznawane za naiwne.

UFO inspiruje wielu

Wielu fanów teorii spiskowych uważa, że było świadkiem czegoś, co można nazwać spotkaniem z UFO. Na świecie działają grupy, które łączą miłośników UFO, aby następnie udawać się na poszukiwania śladów działalności obcych. Potencjalna obecność UFO inspiruje pisarzy, piosenkarzy, reżyserów, projektantów mody czy producentów kosmetyków. Dzieła zyskują zwykle sporą popularność.

Być może wynika to z pewnej ciekawości powodowanej niepewnością - nikt dokładnie nie wie, czy UFO istnieje, jak wygląda, czym się zajmuje, co je, czy również jest myślące, jak wygląda ich cywilizacja. Ludzkość ma to do siebie, że przyciąga nas to, co nieznane i niepewne.

Tajemniczy monolit stanął w Walii

Oczy wszystkich fanów teorii spiskowych zwrócone są w kierunku Walii. Wszystko przez ogromny, metalowy monolit, który stanął w Hay-on-Wye. Miasteczko znajduje się na granicy Anglii i Walii, a jego populacja wynosi ok. 1846 osób. Hay-on-Wye jest znane z licznych antykwariatów i księgarni, a także odbywającego się na jego terenie corocznego festiwalu literackiego. Teraz Hay-on-Wye zasłynie także z metalowego monolitu, który pojawił się na szczycie wzgórza w hrabstwie Powys.

trwa ładowanie posta...

Osobą, która jako pierwsza odkryła monolit, był budowlaniec Craig Muir. Mężczyzna wybrał się na spacer po okolicznych wzgórzach, gdy natknął się na nietypowy obiekt. - Kiedy to zobaczyłem po raz pierwszy, byłem trochę zaskoczony, ponieważ wyglądało jak jakieś UFO. Wyglądało jak bardzo delikatny metaliczny [materiał], prawie jak stal chirurgiczna. Stalowa konstrukcja miała prawie 3 metry długości i wyglądała na idealnie wypoziomowaną i stabilną pomimo wietrznej pogody - powiedział mężczyzna w rozmowie z "PA Media".

Odkrywca monolitu informuje, że na wzgórza nie da się dostać pojazdem na kołach. Ktoś, kto postawił metalowy słup, musiał go więc albo spuścić z powietrza, albo wnieść na własnych plecach.

Kolejny metalowy monolit stanął na Ziemi

Monolit z Walii to kolejny, który pojawił się na Ziemi. Wcześniej tajemnicze słupy odnajdywano m.in. w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych, w Rumunii, a nawet w Polsce - w Warszawie. Wiele osób uważa, że są to znaki od obcych próbujących skontaktować się z Ziemianami.

Bardziej pragmatyczni biorą pod uwagę inną opcję. Twierdzą oni, że monolity są częścią kampanii reklamowej gigantycznej firmy. Ich zdaniem może za tym stać np. Elon Musk. Miliarder znany jest ze swoich kontrowersyjnych pomysłów i bezkompromisowości. Stawianie losowych, metalowych monolitów byłoby w jego stylu. Kto tak naprawdę stoi za tajemniczym słupem? Czas pokaże.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 1