Studia o marihuanie. Kolejny taki kierunek w Polsce
Marihuana nie jest już w Polsce tematem tabu. Coraz więcej polityków przyznaje, że penalizacja skręta to idiotyzm, z którym należy się pożegnać. Rozmowy dotyczące zielonej substancji wykorzystują uczelnie wyższe, tworząc dotyczące jej kierunki.
Mimo że marihuana sama w sobie przestała być tematem tabu, to konopie wciąż w Polsce nie mają łatwo. Co prawda, od 2017 r. legalny jest ich użytek w celach medycznych, ale dopiero od niedawna otwieramy się na możliwość samodzielnej hodowli. Zioło sprowadzane jest z Holandii, Kanady, Danii czy Niemiec, co odczuwają pacjenci wykupujący drogie recepty.
Właśnie dlatego coraz częściej mówi się o rodzimej hodowli. Na temat marihuany otwiera się coraz więcej państw m.in. Czechy. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wprost przyznaje, że popiera depenalizację konopi. Jasną przyszłość na temat marihuany widzą również uczelnie wyższe, czego dowodem jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Otwarto tam nowy kierunek studiów podyplomowych: "Biznes konopny".
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i studia o marihuanie
Twórcy opisu najnowszego kierunku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zwracają uwagę na fakt, że wartość rynku konopnego zarówno w Europie, jak i na całym świecie wzrasta. Powołują się na autorów raportu "Cannabis Market Analysis". Ci szacują, że wielkość biznesu związanego z marihuaną do 2028 r. osiągnie ponad 60 mln dolarów (tj. ok. 242 mln zł).
Według twórców kierunku "biznes konopny" tak intensywny wzrost wartości konopi wiąże się z coraz większą konkurencyjnością na rynku. Oznacza to również stałą potrzebę rozwoju firm w celu utrzymania przewagi nad innymi. Jak czytamy na podyplomowe.ue.wroc.pl, to najlepszy czas, aby pozyskać unikalne kompetencje i wyprzedzić konkurencję. Właśnie dlatego powstał unikalny oraz niecodzienny kierunek studiów podyplomowych.
Co wyniesiemy ze studiów o marihuanie?
Na stronie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu dowiadujemy się, że studenci będą mieli szansę zdobycia oraz pogłębienia kompetencji miękkich i twardych. Dzięki nim zdobędą przewagę konkurencyjną na rynku pracy. Słuchacze wykładów na kierunku "Biznes konopny" uzyskają unikatowe kompetencje w obszarach takich jak:
- przepisy prawa,
- medycyna,
- fizjologia człowieka,
- zarządzanie,
- zarządzanie zasobami ludzkimi.
"Celem studiów jest wykształcenie kadry przygotowanej do wejścia na rynek związany ze sprzedażą towarów i usług opartych na przetworach konopi, z zachowaniem najwyższych standardów terapeutycznych i etycznych. Studia umożliwiają zdobycie specjalistycznej wiedzy dot. konopi, ich uprawy, właściwości oraz potencjalnych zastosowań" - czytamy w opisie kierunku "Biznes konopny".
Twórcy niecodziennego kierunku o marihuanie podkreślają, że "Biznes konopny" to studia podyplomowe dla wszystkich, którzy "prowadzą lub planują prowadzić biznes w branży konopnej jako kadra zarządzająca, managerowie średniego szczebla, doradcy klienta, handlowcy i inni specjaliści".
"Biznes konopny" świetnie sprawdzi się dla osób, którym zależy na uzyskaniu bądź poprawieniu umiejętności dotyczących:
- prowadzenia biznesu w branży konopnej,
- profesjonalnego doradztwa klienta,
- produkcji przetworów konopi.
Na kierunek "Biznes konopny" na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu można zapisywać się do piątku 23 lutego. Pierwsze zajęcia odbędą się już w sobotę 2 marca.
To nie pierwsze studia o marihuanie w Polsce
Kierunek na studiach podyplomowych we Wrocławiu to nie pierwszy przypadek zajęć konopnych na uczelniach wyższych w Polsce. Już w 2021 r. w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie można było zapisać się na "Uprawę, przetwórstwo i zastosowanie konopi".
"Celem studiów podyplomowych jest kształcenie profesjonalistów z zakresu problematyki upraw, przetwórstwa i zastosowań zarówno do celów zdrowotnych jak i przemysłowych" - informowała w 2021 r. WSPiA w Lublinie.
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos