Marihuana w TVP Info

Ziółko w TVP Info. Materiał zaskoczył widzów

Źródło zdjęć: © Canva, Wikimedia Commons
Konrad SiwikKonrad Siwik,05.04.2024 10:30

Po legalizacji marihuany w Niemczech temat konopi indyjskich zyskuje na popularności również w polskich mediach. Jednak mało kto spodziewał się, że redakcja TVP Info będzie miała tak pozytywne podejście do tej kwestii.

Niemcy 1 kwietnia wprowadzili nowe rozporządzenie w sprawie marihuany. Zgodnie z nowym prawem w miejscu publicznym legalne jest posiadanie do 25 gramów marihuany na własny użytek. W domu można natomiast mieć 50 gramów suszu. Osoby pełnoletnie mogą hodować maksymalnie trzy krzaczki konopi indyjskich. Wymagane jest, aby rośliny były zabezpieczone przed dostępem dzieci i młodzieży.

Dodatkowo od 1 lipca na terenie Niemiec powstaną prywatne kluby zrzeszające do 500 członków, którzy wspólnie będą mogli uprawiać konopie oraz sprzedawać je członkom stowarzyszenia. Maksymalny miesięczny limit kupowanego suszu to 50 gramów dla osoby powyżej 21. roku życia i 30 gramów dla osoby między 18. a 21. rokiem życia.

TVP Info pozytywnie o marihuanie

W programie "Minął Dzień" 3 kwietnia wyemitowano reportaż Moniki Brzuchali na temat legalizacji marihuany w Niemczech. Dziennikarka przedstawiła wypowiedzi Karla Lauterbacha, tamtejszego ministra zdrowia, który stwierdził, że prohibicja marihuany się nie sprawdziła, co stało się przyczyną jej legalizacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Materiał TVP Info

W materiale zaprezentowano również opinie ekspertów od ziółka - Kuby Gajewskiego, wiceprezesa stowarzyszenia Wolne Konopie oraz Mestosława, polskiego aktywisty i twórcy konopnego. To wydarzenie jest bez precedensu w historii publicznej telewizji, która dotychczas nie prezentowała tak pozytywnego stanowiska w kwestii legalizacji marihuany.

trwa ładowanie posta...

Mestosław zachwycony materiałem w TVP Info

Damian Sobczyk, znany również jako Mestosław, który wystąpił w materiale TVP Info, pochwalił się swoim udziałem na Instagramie. Podziękował również Monice Brzuchali za dobrze przygotowany materiał. Zdaniem aktywisty dzięki takim reportażom zmierzamy ku legalizacji marihuany w Polsce.

"Doczekaliśmy tych czasów! W TVP Info ukazał się ponad 3-minutowy materiał o legalizacji! Wydaje się, że to po raz pierwszy w historii tak pozytywny materiał. Bez żadnego straszenia, w obiektywnym tonie z wieloma bardzo pozytywnymi wypowiedziami prezentującymi zalety legalizacji i szkody, jakie ludziom wyrządza prohibicja" - skomentował Mestosław.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mestosław: "Ślub wezmę w Brazylii i... w Polsce". Gdzie zamieszka z mężem i dzieckiem?

Szczerze to olbrzymia zmiana, bo przez ostatnie 8 lat na taki materiał kompletnie nie byłoby szans. Bardzo mnie cieszy, że publiczna telewizja wreszcie mówi obiektywnie w tym temacie

- podkreślił konopny aktywista.

Reportaż przygotowany przez Monikę Brzuchalę może być zwiastunem zmian w debacie publicznej na temat legalizacji marihuany w Polsce. Sondaż CBOS z 2023 r. jasno pokazuje, że ponad 70 proc. Polaków opowiada się za dekryminalizacją tej rośliny. Warto dodać, że również polscy politycy z różnych obozów swoimi wypowiedziami podkreślali pilną potrzebę zmian w tej kwestii.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3