Stanowski kontra Szafarowicz

Stanowski zaczepił Szafarowicza. W odpowiedzi zobaczył swojego wroga

Źródło zdjęć: © Oskar Szafarowicz, Weszło / Facebook, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,08.03.2024 13:15

Założyciel Kanału Zero Krzysztof Stanowski skomentował decyzję PiS o wystawieniu w wyborach samorządowych studenta prawa Oskara Szafarowicza. Dyskusja potoczyła się w nieoczywistym kierunku.

"Tak, nadszedł ten moment - startuję w wyborach" - oznajmił Oskar Szafarowicz. To zaangażowany w mediach społecznościowych działacz młodzieżówki PiS, który ma na koncie postępowanie dyscyplinarne na Uniwersytecie Warszawskim. Student wydziału prawa i administracji został ukarany naganą z ostrzeżeniem za "udostępnienia w mediach społecznościowych [...] danych pozwalających na identyfikację ofiar molestowania seksualnego w sytuacji, w której toczone w tej sprawie postępowanie sądowe było utajnione".

Przed wyborami do parlamentu jesienią 2023 r. mnożyły się spekulacje, czy młody fan Jarosława Kaczyńskiego stanie do walki o mandat poselski. Tak się jednak nie stało. Szafarowicz zaczyna polityczną drogę od kandydowania w wyborach samorządowych, które odbędą się w kwietniu br.

trwa ładowanie posta...

Oskar Szafarowicz startuje w wyborach

Szafarowicz będzie się ubiegał o mandat radnego Warszawy. Kandyduje z ostatniego, siódmego miejsca na liście PiS w okręgu nr 2, czyli Praga-Południe. Działacz PiS opublikował infografikę ze swoją podobizną i logiem partii w mediach społecznościowych, oficjalnie ogłaszając kandydaturę. Wpis skomentował założyciel Kanału Zero Krzysztof Stanowski:

"Mam wrażenie, że PiS to partia, która od jakiegoś czasu podejmuje wyłącznie złe wizerunkowo decyzje. Nawet jak chce się odmłodzić, to w sposób memiczny" - napisał założyciel Kanału Zero. Na odpowiedź młodego działacza PiS nie musiał długo czekać.

Stanowski kontra Szafarowicz
Stanowski kontra Szafarowicz (Krzysztof Stanowski , Twitter)

Oskar Szafarowicz kontra Krzysztof Stanowski

"Szanowny panie redaktorze Stanowski, udanym memem nie pogardzę, ale w wywiadach poruszam zwykle inne tematy, które mnie zajmują w polityce - proces centralizacji UE, polityka klimatyczna UE, edukacja czy praworządność i kwestie ustrojowe (tu ukłon dla moich wykładowców z konstytucyjnego z drugiego roku" - napisał Szafarowicz.

Kandydat PiS kontynuował: "Gratuluję solidnej porcji merytorycznych treści na Kanale Zero (jeszcze więcej historii by się przydało) i pozdrawiam. PS. Będę do końca kampanii prezentował merytoryczny, konkretny program - niech mieszkańcy Pragi-Południe ocenią go 7 kwietnia".

Stanowski kontra Szafarowicz
Stanowski kontra Szafarowicz (Oskar Szafarowicz , Twitter)

Szafarowicz dołączył do wpisu mem z wizerunkiem zawodnika MMA Marcina Najmana. "Kiedy w końcu przyjdzie po mnie zegarmistrz światła purpurowy" - brzmi napis na zdjęciu. Mem odnosi się do sytuacji z 2020 r., gdy Najman i Stanowski mieli się spotkać na konfrontację przed budynkiem klubu piłkarskiego w Częstochowie. Dziennikarz nie przyjechał na miejsce, a Najman nagrał film z parkingu, gdzie szukał Stanowskiego. Klip zyskał kultowy status. Panowie do dzisiaj - mówiąc łagodnie - nie przepadają za sobą.

Stanowski kontra Szafarowicz
Stanowski kontra Szafarowicz (Oskar Szafarowicz , Twitter)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 10
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 38
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 134
dead drop,zgłoś
The time has come... 😆
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Rychu,zgłoś
A on plec just sobie wybral bo jak patrze na niego to mam wrazenie ze jeszcze sie waha
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się
Ten pan chyba z zaczepianis zrobił sobie pomys) na wyżycie
Odpowiedz
10Zgadzam się2Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 42