Żywe kraby zapakowane w folię

Kraby uciekły z opakowań. Polacy są wstrząśnięci nagraniem

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
05.12.2023 16:15

Żywe kraby przedarły szczypcami folię i wyszły z opakowań. Polacy są zbulwersowani nagraniem z azjatyckiego sklepu.

Sprzedaż żywych zwierząt to etyczny problem, który budzi kontrowersje. W niektórych regionach i branżach handlowych żywe kraby są pakowane w folię i rozprowadzane po supermarketach. Ta praktyka budzi słuszne obawy. Odpowiednie standardy opieki i dobrostanu fauny powinny być priorytetem. Wzrastająca świadomość społeczeństwa w kwestii praw zwierząt może przyczynić się do eliminacji nieetycznych praktyk w sprzedaży żywych istot.

Kraby robią protest w sklepie

W internecie pojawiło się przerażające nagranie. Krótki filmik przedstawia żywe kraby, które próbują uwolnić się z plastikowych opakowań. Część zwierząt zdołała przedrzeć folię szczypcami i zaczerpnąć świeżego powietrza. Wideo najprawdopodobniej pochodzi z jednego ze sklepów w Azji. W tamtym rejonie sprzedaż żywych zwierząt odbywa na porządku dziennym. Lokalne społeczeństwo uważa, że tylko w ten sposób ich jedzenie zachowa świeżość i będzie smakować najlepiej.

trwa ładowanie posta...

Zagraniczne nagranie trafiło do Polski. Internauci są zdruzgotani widokiem biednych zwierząt. Ktoś z niedowierzaniem pisze: "one są żywe? Kto to dopuścił do sprzedaży?" Inne osoby dodają: "to są najzwyklejsze tortury zwierząt. To nie jest tylko niemoralne, to jest okrutne", "nic na tym świecie nie jest moralne", "zero empatii".

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Żywe kraby zapakowane w folię
Żywe kraby zapakowane w folię (Canva)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 0