Marcin Józefaciuk o swoich wierzeniach

Słowa Józefaciuka wzburzyły Polaków. Powiedział, w co wierzy

Źródło zdjęć: © Twitter - Marcin Józefaciuk / Twitter
Natalia Witulska,
21.11.2023 14:15

Marcin Józefaciuk dopiero co dostał się do Sejmu, a już wywołał niemałe emocje. Poseł Koalicji Obywatelskiej powiedział, że jest neopoganinem.

Marcin Józefaciuk to nauczyciel, anglista oraz ultramaratończyk. Kandydat Koalicji Obywatelskiej z Łodzi w wyborach parlamentarnych 2023 r. uzyskał mandat poselski i zasiada w polskim parlamencie.

W poniedziałek 20 listopada na łamach "Wyborczej" ukazał się wywiad z Marcinem Józefaciukiem. Odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Poseł przyznał, że jest neopoganinem i wierzy we współpracę z naturą.

Marcin Józefaciuk o swoich wierzeniach

Marcin Józefaciuk w wywiadzie opowiadał o swoich tatuażach. Jeden z nich to pięcioramienna gwiazda. Okazało się, że nawiązuje on do wierzeń posła z Koalicji Obywatelskiej. Parlamentarzysta powiedział, że jest neopoganinem. Wytłumaczył, że jest to po prostu "współpraca z naturą, zawierzenie jej sile, próba dostosowania się do niej".

- To są bardziej byty, które możemy prosić o wsparcie, pomoc, z którymi rozmawiamy. Ale też szanujemy inne pomniejsze bóstwa, czy to duchy lasu, czy rzek. Tak więc to jest taka bardzo stara religia, starosłowiańska - powiedział Józefaciuk w rozmowie z "Wyborczą", tłumacząc, czy w jego wierzeniach występują jacyś Bogowie.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Marcin Józefaciuk powiedział również, że w jego wierzeniach występują kobiety wiedzące. Przyznał, że nie korzysta z ich usług do rzucania czarów czy klątw, a jedynie samorozwoju oraz odkrywania samego siebie.

- Mocno czerpię z rytuałów dawnych zielarek i wiedźm, tzw. kobiet wiedzących, które kiedyś w każdej ze wsi były traktowane bardzo poważnie - powiedział w wywiadzie dla "Wyborczej" Józefaciuk.

Marcin Józefaciuk o swoich wierzeniach
Marcin Józefaciuk o swoich wierzeniach (wyborcza.pl)

Słowa posła Koalicji Obywatelskiej odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. Dużo internautów skomentowało wierzenia Marcina Józefiaka, często w dość prześmiewczy sposób. We wtorek 21 listopada były nauczyciel odniósł się do nieprzychylnych opinii na X (Twitter).

"'Syfy ezoteryczne' XD. POSEŁ Józefaciuk propaguje antynaukę. Konchowanie nie usuwa woskowiny i może prowadzić do uszkodzenia błony bębenkowej, osadzania się wosku ze świecy, poparzenia i utraty słuchu Paramedycyniarz był pchany na Ministra Edukacji. To brzmi gorzej niż Czarnek" - napisał @adaskropka na X (Twitter).

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

We wtorek 21 listopada były nauczyciel odniósł się do nieprzychylnych opinii na X (Twitter). "Tak, jestem neopoganinem, mam ustalony system wartości. Tak, korzystam z niektórych metod terapii ludowej, zawsze jako profilaktyka, nigdy leczenie. Tak, kształcę uczniów w duchu otwartości, nie ideologii. Teraz przejdźmy do ważniejszych spraw" - napisał Józefaciuk na X (Twitter).

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Polak,zgłoś
Neopoganin, niebinarny, panaseksualny itd.. Ludzie , co wy jeszcze wymyślicie aby zabłysnąć "oryginalnością? ŻENADA
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
manolo,zgłoś
i ma do tego prawo świat nie kończy się na katolikach
Odpowiedz
1Zgadzam się2Nie zgadzam się