Barbara Nowak wytacza sprawę posłowi Koalicji Obywatelskiej

Barbara Nowak pozywa posła Koalicji Obywatelskiej. Immunitet nie pomoże?

Źródło zdjęć: © Forum / Forum
Weronika Paliczka,
13.10.2023 12:00

Ostatnie tchnienia kampanii wyborczej nie dla każdego polityka są najważniejszą sprawą w życiu. Małopolska kuratorka oświaty wykorzystała ostatnie dni na przygotowanie pozwu przeciwko posłowi Koalicji Obywatelskiej Aleksandrowi Miszalskiemu.

Małopolska kuratorka oświaty walczy o dobre imię swoje, a także nauczycieli i nauczycielek z Krakowa. Politykiem, który zdaniem Barbary Nowak uderza bezpośrednio w nią oraz pracowników oświaty, jest Aleksander Miszalski, poseł z Koalicji Obywatelskiej. We wpisie na X (Twitterze) kuratorka napisała:

"Złożyłam pozew do Sądu przeciwko @OlekMiszalski. Poseł szkaluje Nauczycieli pracujących w Komisji Dyscyplinarnej przy Wojewodzie Małopolskim, podaje cynicznie fałszywe dane liczby spraw, zawsze broni i chroni dorosłych krzywdzących uczniów, nigdy uczniów."

trwa ładowanie posta...

Oświadczenie Barbary Nowak bogate w treść

Dłuższa wersja oświadczenia Barbary Nowak znajduje się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Krakowie. W dokumencie urzędniczka tłumaczy, dlaczego zdecydowała się na pozew przeciwko Aleksandrowi Miszalskiemu.

"Pan Poseł uznał, że zbuduje swoją popularność na osobach, które krzywdziły uczniów (tak buduje swój elektorat). Nic bardziej podłego. Dał tym osobom, nie tylko parasol ochronny i możliwość skorzystania z jego obsługi prawnej, ale przede wszystkim zagwarantował im rozgłos medialny. Cynicznie, wykorzystując immunitet poselski stał się tubą nagłaśniającą kłamstwa. Pan Poseł Aleksander Miszalski od czterech lat stara się blokować pracę Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Małopolskim."

Zdaniem Barbary Nowak działania posła Koalicji Obywatelskiej mają na celu zdyskredytowanie zarówno jej jako kuratorki oświaty, jak również zaburzyć działanie Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Małopolskim. Co za tym idzie, praca nauczycieli i nauczycielek również zostanie zdestabilizowana.

Poseł KO spotka Barbarę Nowak w sądzie

Oświadczenie małopolskiej kuratorki oświaty kończy się stwierdzeniem, że działania Aleksandra Miszalskiego doprowadziły ją do ostateczności, jaką jest skierowanie sprawy do sądu. "Z przyczyn jak wyżej, został złożony pozew do Sądu w sprawie o naruszenie dóbr osobistych Małopolskiego Kuratora Oświaty, a kolejnym krokiem będzie wniosek do Prezydium Sejmu o uchylenie immunitetu poselskiego Panu Posłowi Aleksandrowi Miszalskiemu. Tym samym Małopolski Kurator Oświaty oświadcza, że nie pozwoli na dalsze bezkarne szkalowanie swojego imienia i kolportowanie nieprawdziwych i celowo zafałszowanych informacji, szczególnie w sytuacji gdy zbicie kapitału politycznego odbywa się kosztem bezpieczeństwa dzieci młodzieży."

Czy w związku z zaistniałą sytuacją Aleksander Miszalski pożegna się z immunitetem poselskim? Trudno powiedzieć. Główny zainteresowany nie odniósł się do informacji o pozwie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 24
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Po wnikliwym badaniu psychiatrycznym zalecam lobotomię/kastrację/lewatywę, pomalowanie farbą fluorescencyjną w paski i odwyk w cyrku- występy przez miesiąc z dwugarbnym karłem i babą z brodą. Albo po po prostu na organy, albo na kompost…
Odpowiedz
7Zgadzam się0Nie zgadzam się
Grześxxl,zgłoś
koń który mówi ?
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się
Kula,zgłoś
Kuratorka powinna zostać poddana natychmiastowym badaniom psychiatrycznym.
Odpowiedz
20Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 8