SEXEDPL x Uber, październik 2023, Anja Rubik

Rubik o końcu Czarnka: "Będę bardzo mocno świętować"

Źródło zdjęć: © Podlewski / AKPA
Marta Grzeszczuk,
20.10.2023 12:00

Wynik wyborów parlamentarnych zwiastuje zmianę na stanowisku ministra edukacji i nauki. Anja Rubik cieszy się z rychłego odejścia Czarnka.

Anja Rubik, współzałożycielka fundacji sexed.pl, od lat jest związana z obszarem edukacji. Dziennikarka vibez.pl Adrianna Skoneczna zadała supermodelce kilka pytań o wyniki wyborów parlamentarnych 15 października.

Rubik będzie świętować odejście Czarnka z resortu

trwa ładowanie posta...

- Będę bardzo mocno świętować - potwierdziła Rubik w odpowiedzi na pytanie o odejście Przemysława Czarnka ze stanowiska ministra edukacji i nauki. Aktywistka zgodziła się, że jest cała lista działaczy PiS, którzy powinni zostać rozliczeni. - Ale to już zostawię opozycji - dodała.

Czarnek walczył z organizacjami pozarządowymi, jak sexed.pl, które chcą wspierać szkoły w zapewnianiu uczennicom i uczniom rzetelnej i opartej na faktach wiedzy. Na pewno nie będą też płakać po ministrze nauczyciele, których traktował z góry, ignorując ich postulaty.

Z kolei na pytanie o rozwiązanie sytuacji wokół aborcji, Rubik odpowiedziała wprost i przejrzyście: "Moim zdaniem, każda kobieta powinna decydować o sobie". Wydaje się, że to nieskomplikowane stwierdzenie stało się w końcu przynajmniej równorzędnym w społecznym i politycznym dyskursie, do niedawna zdominowanym przez nacechowane bigoterią demonizowanie aborcji.

Temat praw kobiet, również do przerywania ciąży, był drugim (po sytuacji gospodarczej) decydującym o tym, na kogo Polki i Polacy oddawali głos w wyborach. Jest nadzieja, że tym razem nie uda się konserwatywnym politykom sprowadzić tej sprawy do "tematu zastępczego" lub "kwestii światopoglądu".

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 23
Kim jest ta pani zeby mowic o edukacji?
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
BEŁKOT "blondynki"
Odpowiedz
0Zgadzam się2Nie zgadzam się
Drwal,zgłoś
Nikt normalny jej nie dotknie
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 8