Mężczyzna przemycał narkotyki w wózku inwalidzkim

Przemycał narkotyki w wózku inwalidzkim. Nowy sposób na transport

Źródło zdjęć: © Hong Kong Government / Licencjodawca
Weronika Paliczka,
16.10.2023 15:15

Mężczyzna podróżujący z Sint Maarten został zatrzymany na lotnisku w Hongkongu. W jego wózku inwalidzkim odkryto dużą ilość narkotyków. Sprawę badają lokalne służby.

Nie tak miała zakończyć się podróż 51-letniego mężczyzny. Turysta przemieszczający się z karaibskiego kraju Sint Maarten przez Paryż został zatrzymany do kontroli na międzynarodowym lotnisku w Hongkongu. Ostrożność i wzmożoną czujność funkcjonariuszy granicznych wzbudziły nietypowe przeszycia na fotelu wózka inwalidzkiego.

Narkotyki ukryte w siedzeniu

Urzędnicy celni rozpruli siedzenie wózka inwalidzkiego. Decyzja okazała się słuszna, ponieważ w środku, zamiast wypełnienia, znaleźli 11 kg kokainy o łącznej wartości 1,5 mln dol. Podejrzany o przemyt został aresztowany. Mężczyzna tłumaczył się, że jest dyrektorem firmy zajmującej się wynajmem samochodów, a wózek pożyczył od przyjaciela. Jeśli dochodzenie wykaże, że za przemytem stał podróżnik, grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

To nie pierwszy przypadek przemytu narkotyków w wózku inwalidzkim. W listopadzie 2022 r. celnicy w Nowym Jorku zabezpieczyli kokainę o wartości 450 tys. dol. przemycaną w kołach wózka. We wrześniu 2022 r. w Mediolanie doszło do próby przewiezienia kokainy o wartości prawie 1,6 mln dol. w tapicerce zmotoryzowanego wózka inwalidzkiego.

Źródło: BBC

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0