Pierwsza egzekucja kobiety od lat

Pierwsza egzekucja kobiety od lat. Straci życie w okrutny sposób

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
28.07.2023 13:59

Do pierwszej od wielu lat egzekucji na kobiecie ma dojść w piątek 28 lipca. 45-latka została skazana za handel narkotykami, za co w Singapurze grozi kara śmierci.

W piątek 28 lipca ma dojść do pierwszej od 19 lat egzekucji kobiety w Singapurze. 45-latka została skazana za handel narkotykami. Sprawa wywołuje ogromne emocje w wśród członków organizacji działających na rzecz praw człowieka.

Egzekucje w Singapurze. Organizacje na rzecz praw człowieka biją na alarm

45-letnia Saridewi Djamani ma stracić życie poprzez powieszenie. Wszystko dlatego, że pięć lat temu została skazana za handel ok. 30 g kokainy. Ostatnią kobietą, którą stracono w Singapurze, była 36-letnia Yen May Woen, również oskarżona o dystrybucję zakazanych substancji.

Warto podkreślić, że w Singapurze egzekucje za handel narkotykami nie są niczym niezwykłym. W środę 26 lipca życie stracił 56-letni Mohammed Aziz Hussain. Został stracony w więzieniu w Changi. Przebyłam w nim od pięciu lat. Został skazany na handel ok. 50 g kokainy.

"Władze Singapuru muszą natychmiast zaprzestać tych rażących naruszeń prawa do życia poprzez obsesyjne egzekwowanie błędnej polityki narkotykowej" - powiedział w wywiadzie dla The Mirror sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Praw Człowieka Adilur Rahman Khan.

trwa ładowanie posta...

"To nieakceptowalne, że władze w Singapurze nadal w okrutny sposób wykonują egzekucje w imię kontroli handlu narkotykami. Nie ma żadnych dowodów na to, że kara śmierci jakkolwiek wpływa na zmniejszenie tego problemu. Podczas gdy kraje na całym świecie rezygnują z najgorszej kary i wprowadzają reformy dotyczące handlu zakazanymi substancjami, władze w Singapurze nie robią ani jednego, ani drugiego" - napisała Amnesty International.

Jak czytamy na bbc.com, singapurskie prawo mówi, że każdy, kto zostanie skazany na handel 500 g marihuany lub 15 g heroiny, podlega karze śmierci. Dotyczy to zarówno obywateli kraju, jak i obcokrajowców.

Źródło: bbc.com, polsatnews.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Ogol,zgłoś
A co w powieszeniu takiego okrutnego??? Pal, stos, rozerwanie końmi - to są okrutne egzekucję...
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się