Propalestyńskie protesty w "Robloxie". Dzieci "walczą" o wolność
Cały świat okazuje wsparcie Palestynie, organizując protesty wspierające ludność ze Strefy Gazy. Do akcji dołączyły także dzieci w grze "Roblox". Setki graczy wzięły udział w internetowym proteście.
Konflikt palestyńsko-izraelski stale narasta. Po obu stronach giną ludzie, a sytuacja w Strefie Gazy jest dramatyczna. Na całym świecie organizowane są protesty popierające zarówno Palestynę, jak i Izrael. Wraz z rozwojem technologii protesty przeniosły się także do internetu.
Podobne
- Baby też krytykują "woke" w grach. Chcą konwencjonalnie atrakcyjnych bohaterów
- Youtuber jest wściekły. Po 15 latach stracił dostęp do Minecrafta
- Zima nadchodzi. Jest zwiastun gry "Gra o Tron", ale fani czują się oszukani
- The Sims Project Rene i dodatek Życie i Śmierć. Wszystko, co wiemy o nadchodzących grach
- Zbanują "GTA 6"? Wpis znanego polityka wywołał burzę w sieci
Dzieci protestują, jak mogą
Na zjawisko zorganizowanych wydarzeń w "Robloxie" zwracano uwagę już wcześniej. Dzieci organizowały m.in. msze święte w grze, odtwarzając zachowania księży. Teraz jednak gracze weszli na nowy poziom: organizują protesty propalestyńskie. Setki osób zbierają się na wirtualnych chodnikach z flagami Palestyny większymi od awatarów.
Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ
Protest odbył się na malezyjskim serwerze gry "Roblox". Gracze porozumiewali się po angielsku i malezyjsku. Spotkanie zakończyło się na wirtualnym placu ozdobionym wstążką w kolorach Palestyny. Na wstążce w języku malezyjskim napisano: "Solidarność dla ciebie".
O sprawie poinformowała użytkowniczka X (Twittera). Kobieta napisała: "Ej wszyscy, moja kuzynka ma 15 lat i nie mogła wziąć udziału w proteście, więc poszła na protest zorganizowany w Robloxie. Płaczę." Gracze postanowili okazać wsparcie Palestynie pomimo cenzury panującej w "Robloxie". Słowa takie jak "Hamas", "Żydzi" czy "Wolna Palestyna" są cenzurowane przez twórców gry, jednak wiele osób nadal ich używa, zamieniając znaki w słowach bądź dodając symbole specjalne.
W temacie społeczeństwo
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Stuu pozwał wiceministra sprawiedliwości. "Rzekomo dopuściłem się pomówienia"
- Okulary z ChatGPT hakują szkoły. Czy uczniowie faktycznie z nich korzystają?
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Bambi nie potrafi śpiewać? Burza pod klipem z koncertu
- Kebab z żurkiem. Wielkanocny eksperyment zjesz tylko (?) w Toruniu
- Wściekły Justin Bieber krzyczy na paparazzi. "Wynoście się stąd"
- Katy Perry poleci w kosmos. Kiedy wróci na Ziemię?
- Polska górą. Nowy slang podbija internet. "Just turned 19 in Poland". O co chodzi?
- Stuu pozwał wiceministra sprawiedliwości. "Rzekomo dopuściłem się pomówienia"