ee

Problemy Elżbiety Witek. Wszczęto postępowanie

Źródło zdjęć: © Podlewski / AKPA
Natalia Witulska,
24.11.2023 11:45

Była marszałek Sejmu Elżbieta Witek będzie musiała zmierzyć się z problemami. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że policja wzięła pod lupę potencjalne naruszenie ciszy wyborczej przez polityk PiS.

W poniedziałek 20 listopada OMZRiK w mediach społecznościowych poinformował o dwóch sprawach, które prowadzi przeciwko Elżbiecie Witek. W piątek 24 listopada Ośrodek przekazał, że w związku z jedną z nich ruszyło postępowanie policji.

Postępowanie w sprawie Elżbiety Witek w toku

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zgłosił do odpowiednich organów dwie sprawy związane z Elżbietą Witek. Jedną z nich jest przeprowadzenie reasumpcji 11 sierpnia 2021 r. Ówczesna marszałek Sejmu zarządziła ponowne głosowanie na sali plenarnej, gdy zorientowała się, że część posłów PiS nie była obecna.

Reasumpcja głosowania - całość

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Druga sprawa dotyczy potencjalnego złamania ciszy wyborczej przez Elżbietę Witek. W sobotę 14 października była marszałek Sejmu udostępniła zdjęcia w mediach społecznościowych. Była to relacja ze spotkania z wyborcami z Kotowej Woli. Na fotografiach widać plakaty wyborcze oraz hasztag #WybierzPiS.

Elżbieta Witek z problemami
Elżbieta Witek z problemami (Twitter - OMZRiK , Twitter)

W piątek 24 listopada OMZRiK w mediach społecznościowych poinformował, że w związku z tą sprawą rozpoczęło się oficjalne postępowanie.

"Dzięki naszemu zawiadomieniu o popełnieniu czynu zabronionego - policja z Legnicy wszczęła postępowanie i następnie przekazała je do prowadzenia Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie. Chodzi o naruszenie ciszy wyborczej przez marszałek Sejmu RP Elżbietę Witek" - czytamy w poście Ośrodka.

trwa ładowanie posta...

"To nie jedyna sprawa jaką Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych prowadzi przeciwko tej polityczce PiS. Prowadzimy też działania związane z postawieniem przed sądem Elżbiety Witek za tak zwane 'reasumpcje głosowań'" - czytamy dalej na Facebooku.

Napisaliśmy do Komendy Stołecznej Policji w Warszawie w celu potwierdzenia sprawy. Zaktualizujemy artykuł, gdy otrzymamy odpowiedź.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1247
  • emoji ogień - liczba głosów: 76
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 348
  • emoji smutek - liczba głosów: 30
  • emoji złość - liczba głosów: 121
  • emoji kupka - liczba głosów: 70
Mg-42,zgłoś
Co tam gospodarka,co tam u granic wojna.Dla KO najważniejsza jest DINTOJRA
Odpowiedz
3Zgadzam się13Nie zgadzam się
MORES,zgłoś
Tu nie chodzi tylko o Witek ale o pozostalych tz. Ziobro Kaczynski Morawiecki Sasin Kaminski Wasik .Odebrac imunitety i postawic przed sadem a nie przed komisja sledcza .w przypadku Dudy nie zaden trybunal stanu a po zakinczeniu kadencji postawic przed sadem
Odpowiedz
32Zgadzam się2Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
trendowaty,zgłoś
jak piszesz prawde to hejt , jak chwalisz to jest ok, mysle ze bardzo dobrze ze Witek odpowie za lamanie prawa , juz najwyzszy czas
Odpowiedz
47Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 262
Komentarze (262)
Powrót