Premier Francji gejem

Premier Francji jest gejem. Prawicowe media grzmią

Źródło zdjęć: © Wikipdia - Gabriel Attal / Wikipedia
Natalia Witulska,
10.01.2024 18:15

W poniedziałek 8 stycznia do dymisji podała się Elisabeth Borne, ówczesna premierka Francji. Stanowisko po niej przejął Gabriel Attal, który jest zadeklarowanym homoseksualistą. Prawicowe media mają teorię, dlaczego został szefem rady ministrów.

Gabriel Attal to najmłodszy premier w historii Francji. Polityk ma zaledwie 34 lata. W karierze był już deputowanym do Zgromadzenia Narodowego, sekretarzem stanu, ministrem delegowanym oraz ministrem edukacji i młodzieży. Nie można więc odmówić mu politycznego doświadczenia. Prawicowa "Polonia Christiana" uważa jednak, że powód, dla którego objął wysokie stanowisko, jest inny.

Prawicowe media o nowym premierze Francji

Polskie prawicowe media nie są zadowolone z nowego premiera Francji. Portal "Polonia Christiana" krytykuje jego wiek oraz orientację seksualną - Attal od 2017 r. jest z innym politykiem, Stéphanem Séjourném. Para jest w oficjalnym związku partnerskim.

Na stronie pch24.pl możemy przeczytać, że to właśnie fakt, iż Gabriel Attal jest gejem, pomógł mu w objęciu ważnego stanowiska. Nie obyło się również bez straszenia, że nowy szef rady ministrów będzie robił wszystko, aby promować ideologię LGBT. Przypominamy, że nie istnieje coś takiego. Osoby nieheteronormatywne żyją i funkcjonują w taki sam sposób, jak wszyscy inni ludzie i tak samo chcą być traktowani.

Premier Francji gejem
Premier Francji gejem (Twitter - Krzysztof Śmiszek , Twitter)

Partner premiera Francji krytykował Polskę

Prawicowe media znalazły jeszcze jeden powód, dla którego nie należy cieszyć się z wyboru nowego premiera Francji. Jego partner Stéphane Séjourné wielokrotnie w Parlamencie Europejskim krytykował Polskę oraz Węgry. Podkreślał, że wartości demokratyczne w tych krajach powinny obowiązywać. Zwracał uwagę, że rządy Zjednoczonej Prawicy nie zachowują przyjętych w UE standardów.

Źródło: pch24.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Łini de Puch,zgłoś
Takie...Biedronie i Śmiszki...:-) śmiszne że dostaje się stanowisko nie za to co się potrafi ale za to kim jest
Odpowiedz
1Zgadzam się4Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)