Elon Musk zapowiada nową funkcję Twittera (X)

Prawdziwa wolność tylko na Twitterze (X). Elon Musk usuwa przydatną funkcję

Źródło zdjęć: © canva
Maja Kozłowska,
19.08.2023 11:30

Twitter (X) od czasu kupienia platformy przez Elona Muska przechodzi diametralne zmiany. Trudno powiedzieć, aby to były zmiany na dobre.

Zaczęło się niewinnie, lecz kiedy Elon Musk zainteresował się kupnem Twittera, użytkownicy nie mieli dobrych przeczuć. No, może z wyjątkiem tych osób, których konta były raz za razem (lub permanentnie) banowane.

Elon Musk miał wprowadzić na platformie wolność słowa. W efekcie: zrobił raczej sporo zamieszania, a kolejne "rewolucyjne" zmiany nie do końca podobają się użytkownikom. Zwiększenie limitu znaków sprawia, że tweetowanie to już nie to samo, płatna weryfikacja może rodzić problemy w kontekście odróżnienia osób publicznych od kogoś, kto będzie próbował się pod nie podszyć. Opcji edycji tweetów jak nie było, tak nie ma. Wielkie zmiany, wielkie dzięki, serio.

Nowa identyfikacja wizualna i rebranding także nie wyszedł Muskowi na dobre. Z kultowego Twittera mało kto przerzuci się na "X-a". Na dodatek nowa ikona aplikacji wygląda jak logo stron dla dorosłych. Pas.

Elon Musk banuje blokowanie na Twitterze. Ktoś cię denerwuje? Trudno

Kolejnym pomysłem Muska jest rezygnacja z opcji blokowania użytkowników Twittera. Ktoś cię irytuje, ale wciąż widzisz jego tweety? Trudno. Naucz się z tym żyć. Szczególnie, jeśli tę osobę obserwują ludzie, których ty obserwujesz. Wtedy masz sporą szansę na to, że niechciane wpisy będą regularnie pojawiać się w "proponowanych". Wyjątkiem od reguły mają być wiadomości na czacie.

trwa ładowanie posta...

Elon Musk jest na dobrej drodze, aby użytkownicy całkowicie zniechęcili się do Twittera. Na razie w Polsce nie ma alternatywy dla aplikacji - konkurencyjne Threads nie jest jeszcze dostępne w naszym kraju.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Rozum,zgłoś
FejX i tyle.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
LepszyNiżTy,zgłoś
Ale wymiociny. "Ktoś cię irytuje, ale wciąż widzisz jego tweety? Trudno." Nie trudno, tylko jest opcja wyciszania dzięki której też nie będziesz widział tweetów które Ci się nie podobają.
Odpowiedz
1Zgadzam się2Nie zgadzam się