Czy X zniknie z Polski? Elon Musk walczy z Unią Europejską
Elon Musk rozważa usunięcie platformy X z Europy. Wszystko za sprawą nowej ustawy o usługach cyfrowych.
Elon Musk to przedsiębiorca, który w październiku 2022 wykupił firmę Twitter. Obecnie platforma działa pod nazwą X. Odkąd Musk przejął władzę nad marką, rzetelność portalu drastycznie spadła. Zarząd X podjął kroki mające na celu zminimalizować obecność botów, spamu i propagandy w aplikacji. Od kilku dni trwają prace testowe w porozumieniu z programem "Not a Bot". Czy kolejnym krokiem ochrony platformy będzie wycofanie X z Europy?
Podobne
Elon Musk chce wycofać X z Europy
Elon Musk rozważa zablokowanie dostępu internautom lub całkowite usunięcie X z Europy. Wszystko ma związek z ustawą o usługach cyfrowych niedawno przyjętą przez Komisję Europejską. X ma nie spełniać nowych europejskich norm.
W sierpniu 2023 r. do Europy weszła ustawa o usługach cyfrowych. Rozporządzenie polega na zwiększeniu bezpieczeństwa w internecie. Zarząd takich firm jak X zobligowany jest do usuwania szkodliwych propagandowych treści. Komisja Europejska ma wątpliwości, co do działania platformy Elona Muska. Luki w ochronie portalu są skutkiem zwolnienia tysięcy pracowników zajmujących się sprawdzeniem i wykrywaniem nieprawdziwych informacji.
Elon Musk rozważał pomysł ograniczenia dostępu do Twittera w określonych państwach niemal natychmiast po przejęciu firmy. Przedsiębiorca myślał o wycofaniu X w Europie, Indiach, Australii, Afryce i Korei Południowej, gdy tylko zamknął międzynarodowe biura. Następnie biznesmen miał zasugerować, że platforma, powinna działać tylko w krajach, w których jest najbardziej popularna, czyli w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Japonii. Europejczycy to zaledwie 9 proc. aktywnych użytkowników X na przestrzeni miesiąca.
Źródło: businessinsider.com
Popularne
- Zasięgi to nie wszystko. Dziś influencerzy budują imperia
- Vibez Creators Awards na żywo. Transmisja z finałowej gali
- Zatrzęsienie influencerów na Vibez Creators Awards. Zdjęcia z gali
- Influencerskie podsumowanie 2025 r. O czym huczał internet?
- Wojek pokłócił się z Książulem? "Niedługo dowiecie się, kim tak naprawdę jest ten gość"
- Piosenki tworzone przez AI podbijają "Viral 50 - Polska". Wszystko przez poziom polskiej muzyki?
- SmileLandia istnieje? Wyjaśniamy, o co chodzi w nowym trendzie
- Jarmark all inclusive? Płacisz raz - jesz i pijesz, ile chcesz
- Świetna wiadomość dla fanów Muminków. Pierwsza muminkowa kawiarnia otwiera się w Polsce





