Elon Musk otoczony nieżywymi ptaszkami Twittera

Elon Musk robi czystki na Twitterze. To zła i dobra wiadomość

Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad SiwikKonrad Siwik,09.05.2023 10:45

Elon Musk zaćwierkał poniedziałkowym wieczorem, że z Twittera zostaną usunięte konta, które nie wykazywały przez kilka lat żadnej aktywności. Ruch ten sprawi, że stali twitterowicze zobaczą spadek liczby obserwujących. Zwolnią się również pożądane nazwy użytkowników.

"Usuwamy konta, które nie wykazywały żadnej aktywności przez kilka lat, więc prawdopodobnie zobaczysz spadek liczby obserwujących" - napisał Elon Musk w poniedziałkowy wieczór.

trwa ładowanie posta...

Elon Musk usuwa nieaktywne konta z Twittera

Ruch ten następuje w momencie, gdy Musk próbuje zwiększyć zaangażowanie i możliwości zarabiania pieniędzy na platformie internetowej, którą kupił za 44 mld dol. w zeszłym roku. Narzucone przez Muska zmiany na Twitterze, od redukcji personelu po wyeliminowanie bezpłatnych znaczników weryfikacyjnych postrzeganych jako pieczęcie autentyczności, zraziły użytkowników i reklamodawców.

Podobnie jest i tym razem. Stali użytkownicy platformy zauważają, że mają konta zapasowe, które teraz mogą zniknąć. Inni twierdzą, że pomysł z usuwaniem nieaktywnych kont jest okropny, ponieważ wiąże się z wyczyszczeniem części udokumentowanej historii. Musk tutaj jednak uspokaja, wyjaśniając, że wszystkie profile zostaną zarchiwizowane.

Mniej obserwujących, więcej wolnych nazw

Ruch ten rzeczywiście sprawi, że wielu znanych twitterowiczów straci część obserwatorów. Z drugiej strony zwolni się wiele pożądanych nazw użytkowników - co Musk potwierdził w jednym z komentarzy. Nie wyjaśnił jednak, w jaki sposób użytkownicy będą mogli je zdobyć poza zwykłą metodą polegającą na próbie utworzenia nowego konta o określonej nazwie.

Zgodnie z regulaminem Twittera jego użytkownicy powinni zalogować się co najmniej co 30 dni, aby zapobiegać trwałemu usunięciu kont. Tymczasem sama czystka skłonić użytkowników, którzy porzucili swoje konta do powrotu na platformę, aby zapobiec usunięciu. Z kolei zwolnione nazwy mogą przyciągnąć nowych twitterowiczów.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0