x

Pracuje w "firmie z warzywozem". Chwali się, ile zarabia

Źródło zdjęć: © TikTok
Maja Kozłowska,
12.04.2024 14:45

Wiktoria jest kierowniczką w Invelo Energy - firmie, której twarzą, a zarazem jednym ze wspólników jest Wojtek Gola. Dziewczyna zdradziła, jak wyglądają jej zarobki.

W zeszłym roku Wojtek Gola przedstawił widzom swój nowy projekt - firmę Invelo Energy z branży OZE (zajmującą się odnawialnymi źródłami energii). Influencer niezbyt wyraźnie zaakcentował nazwę marki, co poskutkowało tym, że internauci przechrzcili ją na "firmę z warzywozem", a filmik stał się gigantycznym viralem. Wojtek Gola nawet podchwycił ten dowcip i sprawił, że wóz z warzywami stał się prawdą. W ramach charytatywnej (i marketingowej) akcji, przedsiębiorca przekazał jedzenie organizacji Caritas.

Invelo Energy zasłynęło także z obietnic niezwykle atrakcyjnych zarobków oraz szokującego systemu wynagrodzeń. Liczby mogą budzić podejrzenia - szczególnie w erze wszechobecnych internetowych scamów. Na temat zarobków w firmie z warzywozem wypowiedziała się jednak pracownica Wojtka Goli. Wiktoria zrobiła to na swoim prywatnym tiktoku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

FAGATA O SWOIM EX, ZAŁOŻONYM 0NLYFANS I SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI | Vibez Talk

Ile zarabia się w Invelo Energy?

Na stronie firmy zarobki są rozpisane bardzo transparentnie. Pracodawca przekonuje:

  • przedstawiciel handlowy z rocznym doświadczeniem, który założy cztery instalacje, zarobi 12 tys. zł netto miesięcznie,
  • kierownik zespołu z półtorarocznym doświadczeniem, który założy 20 instalacji, zarobi średnio 43 tys. zł miesięcznie,
  • dyrektor regionu z trzyletnim doświadczeniem, który założy 200 instalacji, zarobi średnio 110 tys. zł miesięcznie.

W drugim i trzecim punkcie nie podano, czy są to wartości netto, czy brutto. Brzmi pięknie - jak jest w rzeczywistości?

Na to pytanie odpowiedziała Wiktoria, która jest kierowniczką w Invelo Energy. Dziewczyna nagrała film, w którym pochwaliła się, że "pracuje u Wojtka Goli, jest połowa miesiąca i zarobiła już trzy przeciętne pensje etatowe".

x
x (TikTok)

Firma z warzywozem płaci dobre pieniądze

Wiktoria nie precyzuje, co dokładnie nazywa "przeciętną etatową pensją", ale jeśli uznamy, że ma na myśli średnią krajową, czyli 7,8 tys. zł brutto (ok. 5,6 tys. zł na rękę), to łatwo policzyć, ile mniej więcej wpadło do jej kieszeni za dwa tygodnie pracy.

5,6 tys. zł razy trzy równa się 16,8 tys. zł. Pomnóżmy to przez dwa, żeby mieć obraz zarobków w skali miesiąca - wychodzi 33,6 tys. zł netto. Wiktoria pracuje na stanowisku kierownika, więc wierząc jej słowom, obietnice Invelo Energy zapisane na stronie internetowej pokrywają się z rzeczywistością.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Maniek,zgłoś
Za co taka kasa? Przecież to nie ona montuje te instalacje. To jest zwykły konsultant, naganiacz. Fizyczni co zapierniczają to dostają pewnie najniższą krajową. Widziałem oferty takich firm na lokalnym rynku, szukają frajerów aby zapierniczali a od nich jest tylko nadzorujący.
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się
alex,zgłoś
tylko uj to kogo obchodzi.... prowadze swoj biznes mam 40-50k netto mc i kogo to obchodzi, tylko skarbowke...
Odpowiedz
2Zgadzam się4Nie zgadzam się