W Krakowie powstał pierwszy w Polsce pączkomat

Pierwszy w Polsce pączkomat. Łasuchów zabolą portfele

Źródło zdjęć: © Instagram: mrkryha / Licencjodawca
Weronika Paliczka,
14.11.2023 17:30

W Krakowie powstał pierwszy w Polsce pączkomat. Urządzenie wypełnione jest po brzegi różnymi smakami pączków. Cena wypieku jest kontrowersyjna.

Powstały już automaty z kwiatami, napojami gorącymi, przekąskami a nawet kebabami. Teraz jednak swojej własnej maszyny doczekały się pączki. Na krakowskim Kazimierzu stanął pączkomat, czyli automat wypełniony po brzegi słodkimi wypiekami.

Świeże pączki przez całą dobę

Innowacyjny pączkomat znajduje się na Judah Food Market przy ulicy Wawrzyńca w Krakowie. Właścicielem maszyny jest krakowska Wytwórnia Pączków. Niebanalne rozwiązanie jako pierwszy przetestował znany w internecie tester jedzenia Mr Kryha.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

W automacie znajduje się kilka różnych smaków pączków. Każdy wypiek ma swoją osobną szafeczkę, aby wyjmowanie było możliwie higieniczne i bezpieczne pod kątem ewentualnych kradzieży. Kontrowersje wzbudza cena pączków - za jednego należy zapłacić 12,50 zł, czyli tyle, ile w piekarniach rzemieślniczych. Różnica jednak polega na świeżości pączka - w dobrych piekarniach słodycz sprzedawany jest chwilę po wypieku, w pączkomacie jednak może leżeć przez kilka godzin a nawet dzień, co wpłynie na jego świeżość i wilgotność. Problem ten zauważył Mr Kryha, którego zdaniem suchość pączka może być wadą produktu. Każdy wypiek opatrzony jest datą ważności, nie można więc mówić o sprzedaży zepsutych pączków.

Pierwszy dzień działalności przypadł na 4 listopada 2023 r. Właściciele urządzenia zachwalają je na Facebooku: "Łojacie!! Tego jeszcze nie grali! Pierwszy na świecie Pączkomat! Co tam elektryczność, pralka, jeżdżące odkurzacze, latające dywany i inne wynalazki… To jest prawdziwe cudo inżynierii. Wizja przyszłości iści się na naszych oczach! Nawet Elon Musk nie jest tak innowacyjny… Codziennie świeżutkie pyszności prosto z Wytwórni umieszczamy w idealnych warunkach. 22°C i 80% wilgotności sprawiają, że macie dostęp do non-stop świeżutkich i najlepsiejszych pączków w Polsce 24h. No istna petarda!"

"Żonka ma zachciankę? Złapała gastrofaza? Chcesz coś wziąć do babci? Nie chcesz czekać na slow food? A może nie lubisz obcować z ekspedientami? Każdy powód dobry, żeby w dowolnym czasie zajadać najprzepyszniejsze pączuchy w Polsce. Bajerancki Pączkomat znajdziecie na Judah Food Market przy ulicy Wawrzyńca w Krakowie. Nojz. Zapraszamy. Podoba Wam się? Dajcie znać w komciach. A może macie jakieś przygody z automatami?"

Internauci komentujący nowoczesne urządzenie zwracają głównie uwagę na cenę pączków. Ich zdaniem niecałe 13 zł za produkt z automatu to zbyt dużo. Z drugiej jednak strony wiele osób podkreśla, że pączkomat może być ciekawym rozwiązaniem na nagłą nocną chęć na pączka: "Myślę, że to fajne rozwiązanie jak kogoś w nocy najdzie ochota na pączka, a cukiernie zamknięte".

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 5