Dzieci grają na laptopach od Przemysława Czarnka

Patriotyczne laptopy dla gamerów. Prezent od Czarnka

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
08.11.2023 11:45

Laptopy, które pierwotnie miały być przeznaczone do nauki, spędzają sen z powiek rodziców. Dzieci grają na nich w "Minecrafta" lub nie używają. Co zrobić ze sprzętem?

400 tys. czwartoklasistów w Polsce do końca grudnia ma dostać rządowe laptopy. Minister edukacji i nauki zakładał, że będą one służyły dzieciom w celach edukacyjnych. Ci, którzy sprzęt już dostali, nie zawsze wykorzystują go zgodnie z przeznaczeniem. Z rozmowy z mamą Antka z Dąbrowy Górniczej dla gazety "Wyborczej" wynika, że syn przez długie godziny gra w "Minecrafta", zamiast używać komputera do nauki. Dziecko wcześniej nie miało swojego sprzętu, aby uniknąć niekontrolowanego grania.

W domu wybucha coraz więcej awantur o gry, bo syn uważa, że laptop jest "jego" i jeśli był grzeczny, nie możemy dawać mu szlabanu na granie.

- Justyna z Dąbrowy Górniczej

Bezużyteczny prezent od Czarnka

Inni rodzice skarżą się przede wszystkim na bezużyteczność rządowego sprzętu. Nauczyciele w dalszym ciągu zadają dzieciom zadania domowe w papierowych ćwiczeniówkach lub na kartach pracy. O ile podczas lockdownu i zajęć zdalnych komputery były przydatne, o tyle teraz są one dodatkowym obciążeniem.

Nie jestem za tym, żeby dzieci nosiły laptopy do szkoły, bo zaraz by je porozbijały. Ale przecież mogliby zostawiać w szkole książki do pracy na lekcji, a w domu korzystać z cyfrowych materiałów. Niestety, ćwiczeniówki muszą nosić, bo nauczyciele zadają z nich ćwiczenia do domu.

- Marta z Będzina

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Dzieci grają na laptopach od Przemysława Czarnka
Dzieci grają na laptopach od Przemysława Czarnka (Canva)

Laptopy z wygrawerowanym orzełkiem są zbędne także dla uczniów, którzy posiadają już swój sprzęt - często o wiele lepszy. "Czarnkowy" prezent kurzy się u nich na półce. Rodzice rozważają podarowanie go komuś, jednak patriotyczny grawer sprawia, że jest im wstyd. Sprzedanie czy zastawienie w lombardzie komputera również jest niemożliwe z powodu godła. Na forach internetowych pojawia się wiele rad, jak pozbyć się oznak rządu z obudowy, jednak nie są one pomocne. Są także osoby chętne odkupić laptopy, pod warunkiem zagwarantowania atrakcyjnej ceny.

Źródło: Wyborcza Rzeszów

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Obserwator,zgłoś
Ta sytuacja że dzieci mają własny sprzęt dużo lepszy od rządowego , był do przewidzenia dla wszystkich tylko nie dla prostego człowieka , który został ministrem edukacji, jak z powieści Dołęgi - Mostowicza kariera Nikodema Dyzmy
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się