Gracze Minecrafta idą na wojnę z twórcami gry

Twórcy Minecrafta mają problem. Fani gry buntują się przeciwko nowościom

Źródło zdjęć: © canva / canva
Weronika Paliczka,
11.10.2023 12:15

Coroczne głosowanie na temat dodania nowej postaci do Minecrafta przerodziło się w bunt. Fani gry nie zgadzają się z polityką firmy dotyczącą tworzenia NPCtów.

Miało być miło i uroczo. 13 października 2023 r. gracze Minecraft mają wybrać nową postać dodaną do gry. Do wyboru będzie pingwin, krab i pancernik. Głosowanie ma potrwać dwa dni, a jego wyniki zostaną ogłoszone na specjalnej transmisji live. Do tej pory dzięki corocznym wyborom do gry dodano m.in. świecącą kałamarnicę, fantoma, allaya i niuchacza. Plan był niezły, jednak nie do końca spodobał się grupie głównych zainteresowanych: graczom.

trwa ładowanie posta...

Bunt graczy Minecrafta

Gracze Minecrafta założyli petycję, którą w chwili pisania tego artykułu podpisało ponad 346 tys. osób. Twórcy petycji zauważają, że głosowanie na moby spowalnia rozwój gry. Ich zdaniem firma Mojang powinna od razu dodać kraba, pancernika i pingwina. "Mob Vote generuje zaangażowanie, dzieląc społeczność, porzucając fantastyczne pomysły i drażniąc graczy contentem, którego nigdy nie zobaczą w grze" - piszą twórcy petycji.

trwa ładowanie posta...

Więcej aktualizacji, mniej niezadowolonych fanów Minecrafta

Zdaniem graczy Minecrafta gra, która zdobyła popularność dzięki regularnym aktualizacjom ostatnio nie dba o swoich fanów. "Obecnie Minecraft jest nie tylko najlepiej sprzedającą się grą, jaką kiedykolwiek wydano, ale ma wsparcie finansowe ogromnej korporacji Microsoft. Mimo to gracze otrzymują co roku tylko jedną, bardzo małą aktualizację zawartości. W tym kontekście Mob Vote to tylko drażnienie treściami, z których tylko jedna trzecia trafi do gry, co jeszcze bardziej zmniejsza zawartość aktualizacji".

trwa ładowanie posta...

Gracze chcą wszystkich zwierząt

Fani Minecrafta zwracają się do firmy Mojang o rezygnację z corocznego głosowania. Zamiast tego proponują, aby regularne aktualizacje zawierały wszystkie proponowane zwierzęta. Oznaczałoby to, że w tym roku do świata Minecrafta zawita krab, pancernik i pingwin.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0