Nepal zakazuje używania TikToka

Państwo zakazało TikToka. W tle harmonia społeczna

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
14.11.2023 19:00

Minister komunikacji i technologii informacyjnych Nepalu podjął decyzję. Według niej aplikacja negatywnie wpływa na rodziny i zakłóca harmonię społeczną.

TikTok to jedna z najpopularniejszych aplikacji, z której korzysta ok. miliard użytkowników. Została stworzona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance w 2016 r. Słynie z tego, że można udostępniać na niej bardzo krótkie materiały video.

Nepal zakazuje TikToka

Rząd Nepalu uważa, że TikToka wykorzystywany jest do szerzenia treści, które zakłócają harmonię społeczną, struktury rodzinne oraz relacje społeczne. Właśnie dlatego minister komunikacji i technologii informacyjnych podjęła decyzję, aby zakazać w kraju niemożliwe było używanie aplikacji.

trwa ładowanie posta...

Minister komunikacji i technologii informacyjnych powiedziała w oświadczeniu dla mediów, że wielokrotnie kontaktowała się z właścicielami TikToka. Miała informować ich o tym, że na aplikacji pojawiają się - według niej - nieodpowiednie treści dla dzieci oraz młodzieży. Dziennikarze nie usłyszeli jednak konkretnych przykładów.

Według rządu Nepalu decyzja o zakazie korzystaniaTikToka jest lepsza niż mozolne usuwanie materiałów, które się na niej pojawiają. Jak czytamy na polsatnews.pl, według doniesień lokalnych mediów w Nepalu w ciągu ostatnich czterech lat zarejestrowano ponad 1600 przypadków cyberprzestępczości związanych z TikTokiem.

Źródło: bbc.com, theguardian.com, polsatnews.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Dokładnie aplikacja jest negatywna dla społeczeństwa
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się