Ozempic wprowadza nowy rodzaj leku

Ozempic - ulubiony lek gwiazd na odchudzanie. Zostawcie go chorym na cukrzycę [OPINIA]

Źródło zdjęć: © Shutterstock
Natalia Witulska,
26.06.2023 12:30

Ozempic oraz Saxenda to leki wspomagające walkę z cukrzycą typu 2. Preparaty ułatwiają też odchudzanie osobom otyłym. Korzystają z nich również zdrowi ludzie, w tym znane na całym świecie gwiazdy. Konsekwencją jest brak leków w aptekach.

Ozempic oraz Saxenda należą do najnowszej grupy leków - leków inkretynowych. Preparaty świetnie obniżają glikemię, ułatwiają kontrolę cukrzycy typu 2, a także pomagają schudnąć otyłym pacjentom. Niestety, celebryci postanowili używać tych medykamentów w celu szybkiego pozbycia się kilogramów. Rezultat? Brak leków w aptekach i hurtowniach.

Ozempic to nie szybki sposób na utratę kilogramów

OzempicSaxenda to leki przeznaczone do kontrolowania glikemii w organizmie. Oznacza to, że preparaty powinny stosować jedynie osoby otyłe, z nadwagą oraz cukrzycą typu 2. Dla celebrytów medykamenty stały się jednak niesamowitym sposobem na szybkie schudnięcie.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Do gwiazd, które otwarcie mówią, że zażywają Ozempic mimo braku takich zaleceń od lekarza należą:

 • Sophie Turner,
 • Keke Palmer,
 • Julia Fox,
 • Chelsea Handler,
 • Andy Cohen,
 • Elon Musk,
 • Jameela Jamil,
 • Khloé Kardashian,
 • Kim Kardashian,
 • Margot Robbie,
 • Zoe Kravitz,
 • Mindy Kaling.

Zostawcie leki dla tych, którzy naprawdę ich potrzebują

Jako osoba, która każdego dnia wykonuje zastrzyk i przyjmuje Saxendę, bardzo denerwują mnie ww. gwiazdy. Jestem kobietą chorą, która ma problemy z cukrem oraz hormonami. Jedynym sposobem na poprawienie kondycji mojego organizmu jest przyjmowanie leków nowej generacji. Okazało się, że "moda na Ozempic" przyszła również do Polski. Od ponad dwóch tygodni nie jestem w stanie kupić preparatu, który przepisał mi lekarz.

Opakowanie Saxendy
Opakowanie Saxendy (Natalia Witulska , Materiały własne)

Oczywiście nie uważam, że jedynie gwiazdy pokusiły się na "łatwe i szybkie schudnięcie". Preparaty stały się tak popularne na TikToku, że zapewne wielu "zwykłych" ludzi również się na nie połasiło. Fraza "Ozempic bez recepty" wyskakuje jako pierwsza, gdy chcemy znaleźć informacje na temat leku...

trwa ładowanie posta...

Apeluję do osób, które nie muszą wspomagać się Ozempikiem bądź Saxendą, aby pomyślały o innych, ale również o sobie. Lekarze podkreślają, że niepoprawne przyjmowanie tych preparatów, niesie ze sobą groźne skutki uboczne. Oprócz tego, że efekt jojo jest praktycznie gwarantowany po odstawieniu, lek może powodować także hipoglikemię, czyli niedocukrzenie.

Pistolet do wykonywania zastrzyków
Pistolet do wykonywania zastrzyków (Natalia Witulska , Materiały własne)

Jeśli jesteście zdrowi i nie potrzebujecie zastrzyków, aby utrzymać cukier w ryzach, skorzystajcie po prostu z pomocy dietetyka. Droga na skróty nigdy nie jest dobrym pomysłem.

Ozempic w formie tabletki? Nowy pomysł przyciągnie jeszcze więcej celebrytów

Naukowcy z USA starają się ułatwić życie osobom zmagającym się z otyłością oraz cukrzycą typu 2. Wielu z nas boi się zastrzyków bądź igieł. Właśnie dlatego oficjalnie rozpoczęły się prace nad Ozempikiem w formie malutkiej tabletki. Jest to świetny pomysł, który bez wątpienia przypadnie do gustu ludziom zmagającym się z codziennym ostrzykiwaniem.

Ozempic pomaga osobom walczącym z otyłością
Ozempic pomaga osobom walczącym z otyłością (Canva)

Obawiam się natomiast, że gdy celebryci dowiedzą się o szybszej i mniej inwazyjnej metodzie zażywania Ozempicu, z dostępnością leków będzie jeszcze trudniej. Nie wyobrażam sobie, że gwiazdy Hollywood nie skorzystają z okazji szybkiego połknięcia małej tabletki, aby w mgnieniu oka stracić kilogramy.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Po raz kolejny apeluję do osób zdrowych: zostawcie Ozempic i Saxendę tym, którzy naprawdę ich potrzebują.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 8
 • emoji ogień - liczba głosów: 1
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 14
 • emoji kupka - liczba głosów: 4
Ozempicdziala,zgłoś
12kg w miesiąc i waga się trzyma, bol brzucha po 2 msc stosowania niesamowity...zrezygnowałem, ale trzeba ćwiczyć, nic samo się nie zrobj
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Janina,zgłoś
Saxenda to nie lek na cukrzycę a na odchudzanie. Doczytaj zanim coś napiszesz.
Odpowiedz
5Zgadzam się4Nie zgadzam się
Rybelsus też działa a jest dostępny bez priblemu. Składnik ten sam tylko w tabletkach.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 10