Oskar Szafarowicz próbuje nam coś przekazać

Oskar Szafarowicz nie nudzi się w wakacje. Postawił stragan w stolicy

Źródło zdjęć: © @Szafarowicz2001 Twitter, canva / Licencjodawca
Marta Grzeszczuk,
13.07.2023 12:06

Młody aktywista PiS-u rozstawił stragan w centrum Warszawy. Happening zadedykował Donaldowi Tuskowi.

Oskar Szafarowicz ma najwidoczniej nie tylko wakacje na studiach, ale również urlop w PKO BP. Młody działacz PiS postanowił wykorzystać wolny czas kreatywnie i 13 lipca zaprezentował warszawiakom swoje możliwości w zakresie performance'u.

trwa ładowanie posta...

Co Szafarowicz sprzedaje na warszawskiej "patelni"?

Szafarowicz rozstawił przy stacji metra Centrum stragan, który zadedykował Donaldowi Tuskowi. "Kupić" można "buty Donalda Tuska" za 4,5 tys. zł oraz "buty Kasi Tusk" za 30 tys. zł. Na straganie widzimy też m.in. pomidory po 35 zł za kilogram i chleb za 30 zł. To odniesienia do słów Tuska z zeszłego roku w kontekście rosnącej inflacji. Czy mamy przez to rozumieć, że wg PiS-u w Polsce jest obecnie tanio?

trwa ładowanie posta...

Komentarz

Jak to bywa w przypadku sztuki nowoczesnej, przyznajemy z żalem, że nie do końca rozumiemy przekaz artysty. Domyślamy się, że inspiracją była drożyzna, która rzeczywiście jest obecnie jedną z najważniejszych bolączek Polek i Polaków. Trudno jednak połączyć szalejące obecnie ceny z Tuskiem.

Czy chodzi o to, że Tusk jest zwolennikiem nieregulowanego wolnego rynku? Czy Szafarowicz zainspirował się czerwcowym raportem Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który informuje, że za niemal 50 proc. inflacji w Europie w 2023 r. odpowiadają przedsiębiorstwa podnoszące ceny dużo powyżej wzrostu kosztu surowców?

Z tego, co nam wiadomo, Prawo i Sprawiedliwość nie zajmuje się tym zagadnieniem. Rządzący są być może zbyt zajęci potępianiem kilkuprocentowej mniejszości LGBTQ+. Skąd więc ten progresywny wątek u Szafarowicza?

Niestety, musimy przyznać, że mamy więcej pytań niż odpowiedzi. Tak jak inne dzieła sztuki performatywnej, również to zostawiamy do interpretacji własnej naszym czytelniczkom i czytelnikom.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 92
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 162
  • emoji smutek - liczba głosów: 19
  • emoji złość - liczba głosów: 46
  • emoji kupka - liczba głosów: 559
Ela1955,zgłoś
To jest on czy ona?
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Pipi,zgłoś
Młodzi ludzie są coraz bardziej oderwani od rzeczywistości, czyja to wina ? Edukacji w szkole , w rodzinie, obniżeniem świadomości społecznej ogólnie . Ekonomika i zarządzanie portfelem do szkół! Zamiast religii i HIT !!!
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
V. didysis,zgłoś
jak ktoś nie rozumie przekazu to po co udaje "dziennikarza"
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 191
Komentarze (191)
Powrót