Donald Tusk obiecuje aborcję i związki partnerskie. PO zmienia kierunek pod młodych?

Donald Tusk obiecuje aborcję i związki partnerskie. PO zmienia kierunek pod młodych?

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,08.06.2022 13:30

Donald Tusk obiecał w Wałbrzychu, że PO zamierza przywrócić aborcję i legalizację związków partnerskich. Czy teraz Tusk zamierza skręcić w stronę młodych ludzi? OBY.

Tematy związane z polityką grzeją w Polsce. Target, który dojrzewa i otrzyma prawo do głosowania w najbliższym czasie, ma sporą zagwozdkę - bo na kogo głosować? PiS? Konfederację? A może Lewica lub PO?

Oczywiście ta ostatnia opcja jest najpopularniejszą opozycją do obecnej władzy - ale co z rzeczami, które obchodzą młodych? Nowa/stara twarz Platformy Obywatelskiej, czyli Donald Tusk przeprowadził ostatnio koncert obietnic w Wałbrzychu. I to brzmi aż za dobrze.

Donald Tusk jako zwolennik aborcji (do 12 tygodnia) oraz związków partnerskich

Portal Donald (sic) przytoczył tweety z wtorkowych odwiedzin Donalda Tuska w Wałbrzychu. I jest to coś, co teoretycznie powinno być miodem dla uszu młodszych wyborców:

Jeżeli PiS przegra wybory, to znaczy, że przegrała ksenofobia, pogarda dla odmienności, braku szacunku dla ludzi o innej orientacji seksualnej czy [osób] transpłciowych.

Staram się prowadzić w tej kwestii politykę skutecznego - chociaż zbyt powolnego z punktu widzenia takich środowisk [lewicowych] - marszu w stronę nowoczesności i tolerancji, która musi się też zalęgnąć w naszych głowach i sercach, a nie tylko w ustawach. Ale oczywiście jest czas, żeby starać się ustawowo rozwiązać pewne problemy.

Nie chodzi tylko o ludzkie, godne, tolerancyjne podejście do odmienności, jakiekolwiek źródło i charakter ma ta "inność" czy "odmienność" z punktu widzenia np. osób heteroseksualnych - ale będę proponował, i do tego zobowiązałem się publicznie, aby podjąć decyzję o legalizacji związków partnerskich - przekazywał Donald Tusk.

trwa ładowanie posta...

Potem wspominał o tym, że "jest to pierwszy krok" oraz że jest w stanie wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności za decyzje, które dla "niektórych" mogą być uznane jako "zbyt progresywne". Nawet wspomniał o problemach osób transpłciowych (?!), z którymi muszą się zmierzyć osoby podczas procesu tranzycji.

Przewodniczący PO ogłosił, że jeśli jego partia wygra wybory, to zostanie zmienione drastycznie prawo do aborcji:

Mamy projekt dotyczący legalnej aborcji do 12. tygodnia, która ma być decyzją kobiety w porozumieniu z lekarzem, a nie decyzją księdza, prokuratora i działacza PiS-u.

Donald obiecał bardzo dużo

To jest Donald Tusk. Osoba, która zna się na polityce - i wie, co obiecać, aby zdobyć wyborców. W polityce najważniejsze jest zdobycie X głosów, które umożliwią przejęcie władzy.

Na przestrzeni lat jego władzy np. prawo do aborcji się nie zmieniło. To samo tyczy się związków partnerskich, które z prawem do adopcji były kiedyś według niego "czymś obcym dla polskiej kultury". Jeszcze w maju tego roku twierdził, że chce tolerancji, ale "nie jest tęczowym rewolucjonistą".

Z drugiej strony, od tych (i innych) słów negatywnie skierowanych w związki partnerskie, minęło już sporo czasu. Ludzie się zmieniają, chyba że są Queen of the Black - i słowa Donalda z wtorku mogą pokazywać jego wewnętrzną przemianę.

Komentarze internautów?

Komentarze są… zaskakująco uśrednione. Sporo osób zarzuca Tuskowi hipokryzję oraz to, że może nie spełnić swoich postulatów. Inni z kolei wierzą, że "dobra zmiana nadeszła". Jaka jest prawda? Kto wie.

Bądź Tuskiem.
Nie zmieniaj prawa do aborcji przez 8 lat twoich rządów.
Rządzi PiS.
Dokonuj zmian w prawie do aborcji.
Ludzie się wkurwili i wyszli na ulice.
Przeprowadź sondaż.
Mów o zmianie prawa do aborcji, na które realnie miałeś wpływ przez 8 lat.
Udawaj wiarygodnego.

Już to słyszeliśmy kilka razy. Dużo obietnic, zero realizacji.

co ten neolibek xd

Zobaczymy.

Oby, dlaczego nie wcześniej ???

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: Twitter, Donald.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Antycebulak,zgłoś
Zeby wygrac obieca ze sam bedzie rowa nadstawial.
Odpowiedz
0Zgadzam się3Nie zgadzam się
Jaay,zgłoś
Tusk robi wszystko żeby stracić poparcie, skoro myśli, że poparcie związków degenerackich oraz prawo do ludobójstwa nienarodzonych dzieci przyniosą mu wyborców...
Odpowiedz
1Zgadzam się2Nie zgadzam się