Kobieta nie życzyła sobie opieki transpłciowej pielęgniarki

Nie życzyła sobie opieki transpłciowej pielęgniarki. Poniosła konsekwencje

Źródło zdjęć: © canva
Maja Kozłowska,
07.08.2023 17:00

Kobieta zażądała od prywatnego szpitala, aby zajęli się nią specjaliści tej samej płci. Złożyła skargę na transpłciową pielęgniarkę.

Kobiecie odmówiono operacji po tym, jak złożyła skargę na transpłciową pielęgniarkę. Theresa Steele miała przejść zabieg w prywatnym szpitalu, jednak kiedy zażądała medycznej opieki przez personel tej samej płci, placówka zdecydowała się zrezygnować z świadczeń wobec niej.

Kobieta twierdzi, że mogła umrzeć z powodu zaniechania leczenia przez szpital The Princess Grace, który specjalizuje się w leczeniu kobiet. Dodała, że o odwołaniu operacji dowiedziała się poprzez... email.

Wykluczenie transpłciowych pracowników. Kobieta żąda praw dla pacjentów "wrażliwych"

Steele zażądała, aby opiekę medyczną sprawowały nad nią jedynie osoby tej samej płci, kiedy do przedoperacyjnego pokoju badań weszła transpłciowa pielęgniarka. Pracownica szpitala nie była zaangażowana w leczenie kobiety. Brytyjski "Telegraph" donosi, że Theresa Steele uważa, że została celem ataku ze względu na konserwatywne poglądy dotyczące płci.

Szpital najpierw oskarżył ją o dyskryminację, lecz później przeprosił za naruszenie prywatności i godności. Płeć jednak nie ma tu nic do rzeczy - błędem było pojawienie się na sali przedoperacyjnej osoby do tego nieuprawnionej.

Hospital cancelled my surgery after I complained about transgender nurse 🗞 Headliners

Theresa Steele żąda, aby firma HCA, która jest właścicielem szpitala The Princess Grace, zmieniła politykę i umożliwiła pacjentom "wrażliwym" gwarancję, że będą się nimi opiekować osoby tej samej płci. Twierdzi, że wiele kobiet podziela jej zdanie i nie życzą sobie, by zajmował się nimi "mężczyzna".

Gdyby jednak transpłciowych pracowników zamienić na jakąkolwiek inną mniejszość - religijną, rasową itp. - jak źle brzmiałoby żądanie kobiety?

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Ziomson,zgłoś
Nie lubie napedu do rowerow
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Knysz,zgłoś
Widzę po tym artykule, że jesteśmy o krok od takiej sytuacji w policji na przykład. Rozumiem, że osobiste przeszukanie Pani przez osobę transpłciową też nie powinno być dla kogoś problemem ?
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się