Barbara Nowak o LGBT: "płci zmienić się nie da" to najlżejsze, co usłyszycie
Barbara Nowak, małopolska kuratorka oświaty, ponownie wywołała kontrowersje wpisem na Twitterze. Sympatyczka PiS za cel obrała społeczność LGBT - konkretniej, osoby transpłciowe.
Małopolska kuratorka oświaty znana jest z konserwatywnych poglądów oraz ostrych wpisów w mediach społecznościowych. Barbara Nowak regularnie publikuje homofobiczne czy rasistowskie tweety, przeplatane pochwałami wygłaszanymi w stronę partii rządzącej czy ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.
Podobne
- Barbara Nowak o protestach. Żałuje, że policja nie stosuje "skutecznych środków"
- Barbara Nowak grzmi na X. "Propagują zmianę płci"
- Barbara Nowak o fiasku referendum. Zgadnijcie, kogo obwinia?
- Barbara Nowak o Tęczowym Piątku. Kuratorka bez argumentów
- Barbara Nowak walczy o Gietrzwałd. To tam Maryja objawiła się 160 razy
Niedawno kuratorka wyraziła głębokie ubolewanie z powodu protestów przeciwko miesięcznicom pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich. Zainicjowała także petycję o zakaz demonstracji na Wzgórzu Wawelskim. Jakby tego było mało - oburzyła ją "opieszałość" policji, która nie użyła siły do przegonienia aktywistów. To dość "interesujące" podejście, biorąc pod uwagę, jak krytykowana jest brutalność funkcjonariuszy i jak małe społeczne zaufanie budzi niebieski mundur.
Barbara Nowak bierze na cel LGBT+. Niestety to nic nowego
Tym razem Barbara Nowak popisała się kompletną ignorancją, brakiem empatii oraz zwykłym brakiem wiedzy. Opublikowała wpis, w którym powiela krzywdzące i nieprawdziwe informacje (nie odróżniając przy tym płci od tożsamości płciowej), a przy tym szczuje na społeczność LGBT, nazywając ją "ideologią".
"Osoby, które przeszły operacje zmieniające ich ciała, bo płci zmienić się nie da, nie są uprzedzani przez promotorów okaleczeń o bólu i komplikacjach zdrowotnych trwających do końca życia. Proceder niszczący nieodwracalnie jest źródłem ogromnego zysku w świecie ideologii lgbt" - napisała małopolska kuratorka.
Najpoważniejszym problemem wpisu małopolskiej kuratorki jest jednak atak na osoby transpłciowe. Barbara Nowak twierdzi, że osoby cierpiące na dysforię i decydujące się na proces tranzycji trwale się okaleczają i nie są świadome, na co się zgadzają.
Dodatkowo podkreśla, że robią to na marne - bo płci jej zdaniem zmienić się nie da.
Wisienką na torcie jest zaś rzekomy "ogromny zysk" dla "ideologii LGBT".
W tym momencie Barbara Nowak i Łukasz Sakowski (autor bloga totylkoteoria.pl) podają sobie rękę. Idą łeb w łeb z szerzeniem zakłamanych i sprzecznych z nauką informacji dotyczących procesu korekty płci.
Popularne
- Mochi OKIego już w sklepach. To jak gra w rosyjską ruletkę
- Friz wyrzucił faworyta z "T5M3". Spóźnił się na zbiórkę przez problemy żołądkowe
- Jak smakuje nowy zestaw w KFC "Squid Game"? "Cena jest mega wysoka"
- Menu Squid Game wchodzi w KFC. Kiedy można je kupić?
- Marta z "Twoje 5 Minut 3" zaniepokoiła widzów. "Nie mów tego"
- Hejt na Klaudię z "Twoje 5 Minut 3". Dziewczyna odpowiedziała
- Bambi wypuściła własne napoje. Banger Ice Tea już w sklepach (w dwóch smakach)
- Na kogo głosowali influencerzy? Niektórzy przyznali to wprost
- PsychoLoszka przeprasza Krzysztofa Gonciarza i usuwa film