Nie będzie krzyży, będą tęczowe flagi. Radni KO żądają tęczy na ratuszu

Nie będzie krzyży, będą tęczowe flagi. Radni KO żądają tęczy na ratuszu

Źródło zdjęć: © X
Maja Kozłowska,
23.05.2024 15:30

Robert Suligowski z Zielonych poinformował, że grupa radnych z Koalicji Obywatelskiej zawnioskowała o wywieszenie tęczowych flag na warszawskim ratuszu. Symbole tęczowej społeczności miałyby być eksponowane przez cały czerwiec - miesiąc dumy LGBT.

Już za tydzień rozpocznie się czerwiec, czyli miesiąc dumy osób LGBT. Jak co roku nie ominą nas też kontrowersje z tym związane. Środowiska prawicowe oburzają się o "nagłą" widoczność tęczowych symboli, natomiast bardziej radykalni queerowi aktywiści przeżywają pinkwashing wielkich korporacji, które "podczepiają się" do świętowania pride month. Zmiana zdjęcia profilowego na takie z tęczowym gradientem czy wypuszczenie serii tęczowych kubków to dosłownie bare minimum. Nie da się ukryć, że najważniejsze działania dla osób LGBT to te, które mają realny wpływ na codzienne życie: atmosferę w pracy, brak dyskryminacji itp.

Po wyborach 15 października tęczowa społeczność liczyła, że sytuacja w Polsce ulegnie poprawie. Koalicja zapowiadała szereg zmian w przepisach prawnych m.in. wprowadzenie związków partnerskich i wprowadzenie pojęcia "mowy nienawiści" do systemu karnego. Od wyborów minęło już siedem miesięcy, a prace nad projektami dalej się toczą. Frustrująco powoli.

Na szczęście nie ma opcji, że politycy zapomną o osobach LGBT podczas miesiąca dumy. Radni z KO zawnioskowali o zawieszenie tęczowej flagi na stołecznym ratuszu. Politycy chcą, by symbol queerowej społeczności powiewał w Warszawie przez cały czerwiec.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Rodzice nie mogli tego zrozumieć". Way of blonde i Maschines planują dziecko

Radni KO walczą o tęczę na warszawskim ratuszu

Robert Suligowski z partii Zieloni napisał na portalu X, że wraz z grupą radnych z KO wystąpił o rozpatrzenie wywieszenia tęczowych flag na ratuszu w Warszawie.

Jako Radni Koalicji Obywatelskiej wystąpiliśmy o tęczowe flagi na ratuszu w całym czerwcu.

trwa ładowanie posta...

Postulat polityków KO wzbudził ogromne oburzenie konserwatystów. Prawicowe portale grzmią o promowaniu "dewiantów" oraz porównują sytuację do decyzji Rafała Trzaskowskiegousunięciu krzyży i symboli religijnych z warszawskich urzędów.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 4