Nauczycielka zwolniona przez piosenkę Miley Cyrus

Nauczycielka zwolniona ze szkoły. Wszystko przez piosenkę Miley Cyrus

Źródło zdjęć: © Canva, Miley Cyrus, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,14.07.2023 15:45

Nie wszystkim podoba się twórczość Miley Cyrus. Jedna z piosenek artystki została zakazana w szkole. Nauczycielkę, która broniła utworu, zwolniono. Co wywołało tyle kontrowersji?

Miley Cyrus od dawna wspiera społeczność LGBTQ+. Widać to nie tylko po różnych akcjach na jej koncertach - przypominam, że na jednym z nich doszło nawet do oświadczyn pary gejów, ale i po piosenkach. Jedną z nich jest utwór "Rainbowland".

W marcu jedna ze szkół zakazała młodym ludziom śpiewania piosenki artystki. Nauczycielka, która sprzeciwiła się tej decyzji, właśnie została zwolniona. Jaki fragment utworu Miley Cyrus wywołał tyle kontrowersji?

Nauczycielka zwolniona przez piosenkę Miley Cyrus

W marcu uczniowie jednej ze szkół podstawowych w Wisconsin w Stanach Zjednoczonych chcieli zaśpiewać piosenkę Miley Cyrus w ramach wiosennego koncertu. Niestety rada uznała, że utwór jest zbyt kontrowersyjny i zakazała uczniom występu. "Rainbowland" miałby być "przedmiotem publicznych sporów".

Wtedy nauczycielka Melissa Tempel, która wybrała singiel na wiosenną uroczystość, powiedziała w CBS News, że jest zaniepokojona decyzją szkoły. Zastanawiała się, jaką wiadomość placówka tym samym wysyła uczniom LGBTQ+.

Jak informuje Guardian, nauczycielka właśnie została zwolniona. Członkowie rady zarządzającej szkołami publicznymi w Waukesha jednogłośnie zagłosowali za wyrzuceniem jej ze szkoły. Według nich kobieta naruszyła politykę placówki, bo nie porozmawiała wcześniej o tej sprawie z przełożonymi. Adwokaci Tempel utrzymywali, że nauczycielka po prostu korzystała ze swojego prawa do wolności słowa.

trwa ładowanie posta...

Piosenki Miley Cyrus nieodpowiednie dla dzieci?

Zastanawiacie się, co wywołało tyle kontrowersji? Nie, tym razem nie chodzi o orgazmy i seks. "Rainbowland" to utwór z albumu "Younger Now" z 2017 r., w który Miley śpiewa z Dolly Parton. Singiel opowiada o akceptacji, tolerancji i inkluzywności. Poniżej możecie zobaczyć fragment tego "kontrowersyjnego" utworu.

"Czy nie byłoby miło (tak miło)/żyć w raju?/gdzie możemy być dokładnie tym, kim jesteśmy/pokażmy, co mamy w środku/odsuńmy na bok osąd i strach/naprawmy złe rzeczy" - śpiewa Miley.

Nauczycielka nie zamierza się jednak poddawać. Jak pisze Guardian, zamierza pozwać szkołę za naruszenie pierwszej poprawki amerykańskiej konstytucji. Przypomnijmy jeszcze, że gdy cała sprawa wybuchła w marcu, fundacja Miley Cyrus przekazała darowiznę na rzecz organizacji, która dostarcza książki LGBTQ+ młodym ludziom.

Miley Cyrus feat. Dolly Parton - Rainbowland (Official Audio) ☀️ Summer Songs

Źródło: Guardian

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2