x

Zwolniona ze szkoły za rapowanie. Dzieci wspierają nauczycielkę

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
25.03.2024 15:45

Pewna nauczycielka została zwolniona z pracy za działalność pozaszkolną. Kobieta straciła stałą posadę, ponieważ nie chciała zakończyć swojej rapowej kariery. Uczniowie protestują. Chcą, aby najfajniejsza nauczycielka na świecie wróciła do nauki w ich klasie.

Nauczyciele to nie tylko osoby przekazujące wiedzę, ale także indywidualności pełne pasji i zainteresowań. Hobby często stanowi ważny element ich życia. Daje im nie tylko satysfakcję, ale również inspiruje do jeszcze lepszej pracy z uczniami. Nauczyciele mogą inspirować dzieci i młodzież w odkrywaniu rzeczy, które sprawiają im radość. To wszystko może mieć pozytywny wpływ na ich wyniki w nauce, a także może zapewnić lepszy start w dorosłość.

Niestety nie wszyscy popierają nauczycieli, którzy angażują uczniów w swoje zainteresowania. Zdarza się, że dyrekcja czy rodzice nie rozumieją, że aby nawiązać nić porozumienia z młodzieżą, należy spojrzeć na świat z ich perspektywy.

Nauczycielka zwolniona za rapowanie?

Domonique Brown, działająca pod pseudonimem "Drippin Honey", to była nauczycielka w jednej z szkół w Detroit. Kobieta uczyła historii. Niestety rodzice podopiecznych Brown nie byli zbyt przyjaźnie nastawieni do jej hobby. Nauczycielka w wolnym czasie tworzyła rap. Do kreatywnego zajęcia angażowała również uczniów, którzy z chęcią brali udział w jej teledyskach lub wspólnie śpiewali.

Drippin Honey opublikowała post na Instagramie, w którym wyznała, że: "Niedawno byłam zmuszona opuścić swoje stanowisko ze względu na to, że jestem raperką. Dezaprobata samotnego rodzica doprowadziła do mojego zwolnienia".

trwa ładowanie posta...

Dodatkowo zdradziła, że szkoła postawiła jej ultimatum - albo usunie całą twórczość z internetu, albo może pożegnać się z pracą. Kobieta była nieugięta i posłusznie odeszła z placówki: "Muszę postawić na siebie, bo nikt tego nie zrobi, jeśli ja tego nie zrobię. Moje życie poza domem nie powinno być podstawą do zwolnienia, jeśli nie koliduje z moją zdolnością do wypełniania obowiązków nauczyciela. Moje zaangażowanie, profesjonalizm i pasja do edukacji zawsze były niezachwiane, niezależnie od moich osobistych zainteresowań".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

DARIUSS ROSE: BYCIE INFLUENCEREM NIE JEST ŁATWE

Uczniowie nie zgadzają się na odejście nauczycielki

Wielu uczniów uwielbiało zajęcia z nauczycielką. Młodzi pasjonaci rapu świetnie dogadywali się z kobietą. W ramach protestu wspólnie nagrali teledysk do piosenki Drippin Honey. Utwór nosi nazwę "DRIPPIN 101" i obecnie ma prawie 100 tys. odtworzeń na YouTube.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

DRIPPIN 101

Źródło: Dxerto

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 18
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 16
MZDNG,zgłoś
I dobrze, że ja wyrzucili. Trzeba sprzeciwiać się patologii i wulgarności. Powiedziałbym wręcz, że potrzebna jest rewolucja kulturalna.
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
św Kalesonousz,zgłoś
Pato teksty typy "mdfckn","ho€", "nggz" itd., bardzo dobrze, bo miejsce "patoli" nie jest na stanowisku nauczyciela.
Odpowiedz
2Zgadzam się2Nie zgadzam się
jakoś autorowi umknęło, że nauczycielka miała uczyć historii, a nie rapu.
Odpowiedz
4Zgadzam się3Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 12