Napaść nastolatków na sprzedawców sklepu

Napaść nastolatki na sprzedawcę. Wszystko przez energetyki

Źródło zdjęć: © mojaolesnica.pl
Natalia Witulska,
14.01.2024 15:00

Od 1 stycznia 2024 r. obowiązuje w Polsce zakaz sprzedaży napojów energetycznych osobom niepełnoletnim. Nowe zasady wywołują sporo emocji, które w jednym przypadku skończyły się aktem agresji.

Zakaz sprzedaży energetyków osobom niepełnoletnim nie podoba się głównie nastolatkom oraz politykom Konfederacji. Emocjom dała się ponieść młoda osoba z Oleśnicy, która nocą w piątek 12 stycznia zaatakowała sprzedawcę sklepów sieci "Żabka".

Napaść nastolatków na sprzedawcę sklepu

Jak informuje portal mojaolesnica.pl, w piątek 12 stycznia do jednego ze sklepów sieci "Żabka" weszła młoda dziewczyna. Chciała kupić napój energetyczny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sprzedawczyni zapytała o dowód osobisty, aby mieć pewność, że może sprzedać jej energetyka. Nie spodobało się to nastolatce. Nie dość, że nie chciała pokazać dokumentu, zaczęła grozić pracownikom. Ci zdecydowali się na zamknięcie sklepu i zawiadomienie policji.

Podczas całego zdarzenia przed sklepem znajdowali się znajomi dziewczyny, którzy zaczęli kopać w drzwi. Gdy personel je otworzył, do środka wszedł młody mężczyzna. Wtedy nastolatka miała rozpocząć szarpaninę ze sprzedawczynią.

Napaść nastolatki na sprzedawcę sklepu
Napaść nastolatki na sprzedawcę sklepu (mojaolesnica.pl)

Znajomy nastolatki zaczął również był agresywny i zaczął bić drugiego sprzedawcę. "Mężczyzna został dotkliwie pobity i ma liczne obrażenia głowy. Napastnik nie przestawał zadawać ciosów nawet wtedy, gdy jego ofiara ledwo trzymała się na nogach. Przedstawicielka sklepu użyła gazu, ale to nie ostudziło bandyty. Za to została uderzona w twarz. Na koniec sprawca ukradł piwo i razem ze znajomą uciekli z miejsca zdarzenia" - donosi portal mojaolesnica.pl.

trwa ładowanie posta...

W sobotę 13 stycznia funkcjonariusze zatrzymali agresywne i odpowiedzialne za napaść osoby. Mieszkańcy Oleśnicy mają nadzieję, że odpowiedzą za swoje czyny.

- Mamy zatrzymane trzy osoby, ale głównymi sprawcami są osoby mające po 17 lat. Policjanci wykonują z nimi czynności - przekazała st. asp. Bernadeta Pytel w rozmowie z mediami.

Źródło: mojaolesnica.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2