Można płacić rozdartym banknotem? Prawo Marcina tłumaczy
Kto chociaż raz w życiu nie miał w portfelu rozdartego banknotu, niech pierwszy rzuci kamień. Bez wątpienia większość z nas zastanawiała się również, czy płacenie takimi pieniędzmi jest możliwe. Marcin Kruszewski, znany jako Prawo Marcina, rozwiał wszelki wątpliwości.
Każdemu z nas zdarzyło się otrzymać w sklepie banknot, który nie był w najlepszym stanie. Wiele osób takie "popsute" pieniądze po prostu skleja taśmą. Pytanie jednak brzmi, co tak naprawdę powinniśmy zrobić z banknotem, który jest uszkodzony? Czy sprzedawca może odmówić przyjęcia poszarpanej gotówki? Te nurtujące kwestie na TikToku rozwiązał Marcin Kruszewski.
Podobne
- Babcia prawie straciła oszczędności życia. W porę trafiła na policjantów
- Policjantka na hulajnodze złamała prawo? Prawo Marcina odpowiada
- Rzucanie kałem zabronione? Wypowiedź Prawo Marcina szokuje
- Co grozi za upublicznianie cudzych nagrań? "Prawo Marcina" odpowiada
- Mentzen oferuje nagrodę za zjedzenie Gigaburgera. "Zapalenie trzustki w gratisie"
Marcin Kruszewki, w sieci znany jako "Prawo Marcina", to prawnik oraz influencer. Największą sławę zyskał dzięki aplikacji TikTok, gdzie obserwuje go dwa i pół miliona osób. Marcin Kruszewski w mediach społecznościowych tłumaczy różnego rodzaju przyziemne sprawy. Czy nieletni mogą kupować piwo bezalkoholowe? Czy nauczyciel może zabrać uczniowi telefon? Odpowiedź na te pytania znajdziecie na profilu Prawa Marcina.
Iza Zabielska: Byłam kiedyś z Influencerką
Prawo Marcina o rozdartych banknotach
We wtorek 28 maja na profilu Prawa Marcina na TikToku pojawił się najnowszy film. Influencer powiedział, że sprzedawca odmówił mu sprzedania kebaba. Powodem był rozdarty banknot, który zaoferował mu Marcin Kruszewski. Prawnik w udostępnionym wideo wyjaśnił, czy takie zachowanie było odpowiednie, a także, co należy zrobić z uszkodzonymi pieniędzmi. Okazuje się, że rozdarte banknoty są bezwartościowe.
- Dzisiaj sprzedawca nie chciał sprzedać mi kebaba, to znaczy właściwie nie chciał przyjąć ode mnie tej dziesięciozłotówki. Powiedział, że nie przyjmuje podartych i sklejonych pieniędzy. Czy spróbował oszukać prawnika? Czy to on miał rację? Zaskoczę was, ale pan, który kebaba sprzedawał, zachował się wzorowo, a to ja popełniłem błąd, przyjmując taką dziesiątkę, kiedy w innym sklepie wydawali mi resztę - powiedział Marcin Kruszewski na TikToku.
Marcin Kruszewski wytłumaczył, że uszkodzone pieniądze przestają być środkiem płatniczym. Zasady te wynikają jasno z przepisów. Nawet naklejona taśma nie zmienia faktu, że pieniądze tracą swoją wartość w momencie, w którym są rozdarte. Co zrobić w sytuacji, kiedy taki banknot znajdzie się w naszym portfelu? Należy udać się do najbliższego banku, gdzie bez problemu wymienimy gotówkę.
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos