z

Rzucanie kałem zabronione? Wypowiedź Prawo Marcina szokuje

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
23.05.2024 11:30

W internecie pojawiło się szokujące ogłoszenie. Administracja jednego z wrocławskich osiedli wystosowała niecodzienną prośbę do mieszkańców. Zarząd apeluje o niewyrzucanie kału przez okno. Czy śmiałek weźmie sobie skargę do serca? Czy według Prawo Marcina czyn jest zabroniony?

W blokowych klatkach pojawiają się najróżniejsze ogłoszenia. Zazwyczaj są to zwyczajne informacje przeznaczone dla mieszkańców danego osiedla. Zdarza się jednak, że apel dotyczy niecodziennego problemu. W większości przypadków prośby okazują się żartem. Niestety administracji jednego z wrocławskich bloków oraz lokalnej społeczności wcale nie jest do śmiechu. Z czym muszą mierzyć się tamtejsi mieszkańcy?

Administracja apeluje o niewyrzucani kału przez okno

W sieci ostatnio zrobiło się głośno o niecodziennym ogłoszeniu. Administracja jednego z wrocławskich osiedli postanowiła zabrać głos w ważnej sprawie. W blokowych klatkach pojawił się apel o zaprzestanie wyrzucania kału przez okno. Prawdopodobnie mieszkańcy bloku musieli mierzyć się z brzydko pachnącym problemem. Na ten moment nie wiadomo, czy udało się złapać osobę zaśmiecającą okolicę.

Rzucanie kałem zabronione? Wypowiedź Prawo Marcina szokuje
Rzucanie kałem zabronione? Wypowiedź Prawo Marcina szokuje (X)

Prawo Marcina zabiera głos w aferze

Marcin Kruszewski, działający pod pseudonimem "Prawo Marcina", to tiktokowy prawnik. Mężczyzna często wypowiada się na temat internetowych dram pod kątem prawnym. W filmikach tłumaczy, co grozi za dany czyn. Influencer postanowił zabrać głos w dyskusji odnośnie do niecodziennego apelu administracji wrocławskiego osiedla. Wyjaśnił, czy wyrzucanie kału przez okno jest zabronione i jakie konsekwencje może ponieść osoba przyłapana na gorącym uczynku.

trwa ładowanie posta...

Na TikToku opublikował filmik, w którym zdradza, że wyrzucanie odchodów za okno jest wykroczeniem zapisanym w kodeksie karnym. Za czyn można otrzymać karę grzywny do 500 zł lub naganę. Ponadto, jeśli występek był złośliwy, to śmiałkowi grozi nawet kara pozbawienia wolności.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Autmex,zgłoś
Pewnie tam mieszka jakiś poseł PiSu i nieopatrznie przynosi robotę do domu:))) Przez cały dzień przeciwników politycznych obrzuca i obsmarowuje kałem, przychodzi do domu i dalej to robi!!!
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się