Milenialsi są młodzi duchem? Zaskakujące wyniki badania
Czy milenialsi są gotowi na emeryturę? Bank ING przeprowadził badanie sprawdzające mentalny wiek Polaków w wieku powyżej 18 lat. Wyniki rzucają nowe światło na pokolenie dojrzałych osób i ich podejście do życia.
Z czym kojarzy się dorosłość i dojrzałość? Dla wielu osób to moment zrobienia prawa jazdy, głosowanie w wyborach, własne mieszkanie czy stabilna praca. Inni upatrują się pierwszych cech poważnych cech dojrzałości w odkładaniu pieniędzy na przyszłość i regularnych wizytach u lekarzy. Czasem jednak okazuje się, że młodzi ludzie mają zupełnie inne wyobrażenie dorosłości od osób, które faktycznie dorosłe są, co udowadnia badanie przeprowadzone na zlecenie ING Banku Śląskiego.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
STYSIO: Chodziłem do patologicznej szkoły - NIKT NIE PONIÓSŁ KONSEKWENCJI
Milenialsi są młodzi duchem
ING Bank Śląski postanowił zbadać mentalność Polek i Polaków. W tym celu przeprowadzono badanie na grupie ponad tys. osób, które ukończyły 18 lat. Ankietowani byli pytani jak odległe wydają im się różne wydarzenia, takie jak ukończenie szkoły, wejście Polski do UE i przejście na emeryturę. Dla millenialsów emerytura wydaje się bardziej odległa niż premiera "Titanica" czy ukończenie szkoły, podczas gdy dla osób 45-54 lata jest równie odległa jak wstąpienie Polski do Unii.
Twórcy badania stwierdzili, że słowa "czterdziestka to nowa trzydziestka" stają się coraz bardziej popularne. Ponad połowa badanych Polaków w wieku powyżej 45 lat twierdzi, że czuje się młodziej - średnio o 5 do 10 lat.
Co z odkładaniem na emeryturę?
W porównaniu z podobnym badaniem przeprowadzonym w 2022 r. coraz mniej Polaków podejmuje rozmowy na temat emerytury. Mimo tego ok. 39 proc. ankietowanych rozmawia na ten temat, głównie z partnerem, współpracownikami i przyjaciółmi. Badacze stwierdzili też, że mniej osób uważa, że będzie musiało pracować na emeryturze z konieczności, a coraz więcej postrzega to jako możliwość realizacji zainteresowań.
Polacy boją się samotności na emeryturze? Według twórców badania lęk ten dotyczy głównie młodszych dorosłych, czyli osób w wieku od 18 do 34 lat. Młodzi ludzie obawiają się także znacznego pogorszenia zdrowia w związku ze starzeniem się.
Źródło: ING Bank Śląski
Popularne
- Caroline Derpienski we freak fightach? Ile kasy zażądała za walkę?
- Zielony gnom obnażony. Kim jest i skąd pochodzi Crawly?
- USA banuje rekordową liczbę książek. Wśród nich "Harry Potter", "Zmierzch" i klasyki literatury
- Warszawskie zapalenie opon mózgowych. Tę "chorobę" zrozumieją nieliczni
- Dekryminalizacja marihuany w Polsce. Tusk musi zabrać głos
- Szok dla fanów Burgera Drwala. McDonald's usuwa popularny smak?
- Friz i Wersow polecieli helikopterem na zakupy. "Będą się z nas śmiać"
- Mama Jonasza stanęła za konsolą? Będzie klubowa wersja "Muzykantów"
- Fani Liama Payne'a chcą, by ta książka zniknęła. Niepokojące podobieństwo