Miały trzy nogi i penisa. "Pajęcze bliźnięta" zadziwiły badaczy
W Indonezji urodziły się zrośnięte bliźnięta. Ich ciała złączyły się ze sobą w tak nietypowy sposób, że rodzeństwo zostało okrzyknięte "pajęczymi bliźniętami". Historia dwóch braci trafiła na łamy amerykańskiego czasopisma naukowego.
Zrośnięte bliźnięta są niezwykle rzadkimi okazami w medycynie. Zdarzają się w jednym przypadku na 50 tys. do 200 tys. narodzin. Dzieci z tak nietypowym schorzeniem są obiektami badań naukowców. Podobnie było w przypadku bliźniąt, które w 2018 r. przyszły na świat w Indonezji.
Podobne
- Karmił dziecko słońcem. Przełom w sprawie koszmarnego ojca
- Poszli na spacer i znaleźli porzuconego noworodka. Podejrzanego brak
- Pierwsza bioniczna kobieta. Ma rękę robota sterowaną mózgiem
- Modelka nie chce mieć dzieci. Podała listę ponad 100 powodów
- Urodziła w restauracji. 26-latka nie miała pojęcia, że jest w ciąży
Mimo że od narodzin chłopców minęło kilka lat, dopiero w maju 2024 r. przypadek trafił na łamy czasopisma "American Journal of Case Reports". Wzbudził niemałe zainteresowanie mediów, które okrzyknęły braci "pajęczymi bliźniętami". Powodem jest wygląd dzieci - zrośnięte miednicami, mogą przypominać dużego pająka.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wyrzucili go z Top Model. "Zarapowałem im". Ziętkowski o kulisach życia TikTokera
Pajęcze bliźnięta potrzebowały pomocy
"Pajęcze bliźnięta" bardzo cierpiały od dnia, gdy przyszły na świat. Zrośnięte rodzeństwo urodziło się z czterema ramionami, trzema nogami, jednym odbytem i jednym penisem. Dzieci ze względu na schorzenie nie mogły normalnie siedzieć. Przez pierwsze trzy lata bracia musieli cały czas leżeć na płasko.
Z pomocą pospieszył zespół chirurgów. Lekarze amputowali trzecią nogę oraz ustabilizowali kość biodrową i miednicę. Żmudny zabieg przyniósł zauważalne efekty. "Pajęcze bliźnięta" po operacji mogły siedzieć, zaznając w ten sposób pozorów normalnego życia. Interwencja chirurgów obyła się bez komplikacji i powikłań.
Zrośnięte bliźnięta w Indonezji
Indonezyjskie bliźnięta to Ischiopagus Tripus. Oznacza to, że są połączone ze sobą w miednicy. Szacunki mówią, że Ischiopagus Tripus stanowią 6-11 proc. wszystkich bliźniąt syjamskich.
Rodzina, w której bliźnięta przyszły na świat, była generalnie wolna od problemów zdrowotnych. Rodzice zrośniętych braci doczekali się jeszcze dwóch starszych synów, którym nic nie dolega. Matka dzieci nie zgłaszała żadnych niepokojących objawów podczas ciąży.
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos