Karmił dziecko słońcem

Karmił dziecko słońcem. Przełom w sprawie koszmarnego ojca

Źródło zdjęć: © yarilo_drug / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,14.04.2024 18:35

Lifestylowy influencer z Rosji Maksym Liuty zagłodził swoje dziecko na śmierć. 44-letni mężczyzna "karmił" je energią słoneczną. Po ponad roku od tragedii mężczyzna przyznał się do tego, co zrobił.

Makabryczna historia wyszła na jaw w marcu 2023 r. Kosmos - niespełna miesięczne dziecko Maksyma Liutego i Oksany Mironowej - padło ofiarą praktyk swojego ojca. Mężczyzna próbował karmić potomka za pomocą energii słonecznej, tzw. diety pranicznej. Finał sprawy był taki, że noworodek zmarł z powodu "zapalenia płuc i wycieńczenia".

Liuty początkowo nie przyznał się do winy. Próbował zrzucić odpowiedzialność na swoją partnerkę, która usłyszała już dwuletni wyrok skazujący na prace społeczne. Rosjanin twierdził, że kobieta cierpiała na niedobór żelaza, co wpłynęło na śmierć dziecka. Na kolejnym przesłuchaniu przed sądem w Soczi doszło do przełomu. Mężczyzna przyznał się do tego, że spowodował śmierć syna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Uciekł z nieistniejącego kraju. Teraz jest fanem Polski! "Rosja to inny świat" [Roman FanPolszy]

Zagłodził dziecko na śmierć

Podczas procesu wyszło na jaw, że Liuty - zwolennik diety polegającej wyłącznie na jedzeniu surowych warzyw - nie przestrzega własnych zasad. Jak podaje "The Mirror", mężczyznę "nakryto" na jedzeniu makaronu z gulaszem.

Dieta praniczna polega na tym, że praktykująca ją osoba przez długi czas nie przyjmuje pokarmu oraz wody. "Odżywia się" wyłącznie promieniami słońca. Wyznawcy tej koncepcji wierzą, że przyjmowanie energii wyłącznie ze słońca zapewni im prawidłową wagę i doskonałe samopoczucie.

Dziecko ofiarą diety pranicznej

Partnerka influencera urodziła chłopca w warunkach domowych bez pomocy medycznej. Nie chodziła z nim do lekarza, nie zgłosiła dziecka w urzędzie stanu cywilnego. Maksym zgodził się zawieźć dziecko do szpitala dopiero miesiąc po narodzinach, kiedy było już za późno.

Wokół influencera narosły podejrzenia, że przewodził sekcie. Społeczność spotykała się w motelu w Soczi. Rosyjskie media sugerują, że Oksana była zastraszana przez partnera i obawiała się wyrazić sprzeciw. Kiedy była w ciąży, kobiety z komuny miały w tajemnicy karmić ją liśćmi kapusty.

Źródła: The Mirror

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 30
  • emoji kupka - liczba głosów: 13