x

Mężczyzna usunął sobie uszy. Chce upodobnić się do papugi

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
11.03.2024 16:00

Pewien mężczyzna z Wielkiej Brytanii jest ogromnym fanem papug. Internauta chce jak najbardziej upodobnić się do ptaka. Podjął już masę inwazyjnych operacji ciała. Poznajcie Parrotmana.

Zoomorfizm to termin używany do opisu zjawiska, w którym ludzie lub inne istoty nadają cechy zwierzęce ludziom, przedmiotom lub bóstwom. To pojęcie, które występuje w różnych aspektach kultury i sztuki, odzwierciedla różnorodne przekonania, wartości i wyobrażenia ludzi o świecie.

W religiach zoomorfizm często występuje w postaci bóstw lub istot, które łączą w sobie ludzkie i zwierzęce cechy. Przykłady takich tworów można znaleźć w starożytnej mitologii, gdzie bogowie oraz herosi często przybierali postać zwierząt lub mieli cechy charakterystyczne dla danego gatunku. Z kolei w hinduizmie np. bóstwo Ganesha przedstawiane jest jako postać z głową słonia, symbolizującą mądrość, inteligencję i siłę. W dzisiejszych czasach zoomorfizm znajduje swoje odzwierciedlenie również w popkulturze, gdzie postacie z komiksów, filmów animowanych czy gier wideo często posiadają cechy zwierzęce. Bohaterowie nierzadko stają się symbolem wartości, cech charakteru lub emocji, które kojarzą się z danym stworzeniem.

Zoomorfizm może również odnosić się do ludzi, którzy wyrażają swoją miłość lub identyfikację ze zwierzętami poprzez ubiór, makijaż czy zachowanie. Takie osoby mogą np. nosić ubrania lub akcesoria z motywami zwierzęcymi, malować się w charakterystyczny sposób przypominający określone zwierzę lub angażować się w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i praw zwierząt. Niektórzy podejmują również odważniejsze kroki i decydują się na przeróżne modyfikacje ciała, które mają zbliżyć ich do podziwianego zwierzęcia.

Parrotman podbija internet

W Wielkiej Brytanii, dokładniej w Bristol, żyje mężczyzna, który za wszelką cenę chciałby upodobnić się do papugi. Ted Richard, w internecie działający pod pseudonimem "Parrotman", to prawdziwy fan kolorowych ptaków. Jego miłość do ar nie kończy się na samym posiadaniu ich w domu. Internauta lata temu zapragnął zbliżyć się do nich wyglądem.

trwa ładowanie posta...

Zaczęło się od licznych i bardzo kolorowych tatuażów. Obecnie Ted ma ich ponad 110. Zdobią nawet jego gałki oczne. Dodatkowo na ciele ma aż 50 różnych przekłuć oraz microdermali. Większość znajduje się na jego głowie i twarzy. 56-latek podjął się również wielu operacji. Do tych najbardziej spektakularnych należy rozdwojenie języka oraz usunięcie uszów. Operacja odcięcia fragmentu ciała trwała aż sześć godzin. Aby mężczyzna mógł w dalszym ciągu nosić okulary, chirurdzy wszczepili mu dwa druty w miejsce uszu.

Dlaczego mężczyzna chciał zostać papugą?

Mężczyzna w 2016 r. w wywiadzie dla portalu "This Morning" wytłumaczył, dlaczego tak bardzo fascynują go papugi: "po prostu uwielbiam ich kolory, a ponieważ zawsze wychowywałem się wśród zwierząt, kilka lat temu pomyślałem, że kupię sobie kilka ar". To właśnie wtedy Parrotman zaczął odkładać emeryturę na liczne operacje, które pomogły mu w przemianie w wielobarwnego ptaka: "Lubię ciężkie modyfikacje ciała. Uwielbiam to".

trwa ładowanie posta...

W kolorowym życiu Brytyjczyka jest również miejsce na miłość. Ted jest w związku z Rebeccą Jane Williams. Ponad cztery lata temu para zaręczyła się i prawdopodobnie wzięła ślub. Parrotman chętnie dzieli się zdjęciami równie wielobarwnej co on wybranki.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 5
Z Aldebarana,zgłoś
"Zoomorfizm to termin używany do opisu zjawiska, w którym ludzie lub inne istoty nadają cechy zwierzęce ludziom, przedmiotom lub bóstwom". Inne istoty ? Znaczy Marsjanie maczali w tym palce ?
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
pytanie,zgłoś
Ogon z piór też sobie doczepi na stałe ?
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się