x

"Marta mówi" w prawdziwym życiu. Gadający Jack Russel terrier

Źródło zdjęć: © Daily Star
Oliwia Ruta,
17.02.2024 09:00

Mówiące ludzkim głosem pupile, to już nie tylko wytwór bajek. Internautka podzieliła się rozczulającym nagraniem. Pies wyznał jej miłość.

Jack Russel terrier to rasa psa o niezwykłym temperamencie i energii. Charakteryzuje się krótką, gładką sierścią, czarnymi oczami, żywym ogonem i wyrazistymi, trójkątnymi uszami. Inteligencja, żywotność i chęć do zabawy tych psów sprawiają, że są one wspaniałymi towarzyszami dla aktywnych rodzin. Są one ufne, łatwo nawiązują kontakt z człowiekiem i uwielbiają zabawy z dziećmi. Bywają nieustraszone oraz żądne nowych przygód i wyzwań. Z pewnością Jack Russell Terrier to rasa, która potrafi dostarczyć mnóstwo radości i niespodzianek swoim właścicielom.

Gadający pies w prawdziwym życiu

20-letnia Ellie Chapman umieściła w internecie filmik, który bardzo ją poruszył. Kobieta jest właścicielką Ozzy’ego - starszego psa rasy Jack Russel terier. Jej 10-letni przyjaciel wydawał się zwykłym psem, aż do momentu, kiedy udało mu się przemówić ludzkim głosem. Ellie twierdzi, że jej pies ma niezwykłą umiejętność i potrafi wypowiedzieć jej imię. Na nagraniu, które zamieściła w internecie, udało jej się uchwycić moment, w którym usłyszała, jak pies wyje "Ellie, I love you".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Moment 'talking' dog 'says owner's name' - leaving her delighted. SWNS. - video Dailymotion

Ozzy mieszka z rodziną Chapman od szczeniaka. Już pięć lat temu zaczął wyć na przejeżdżające obok domu śmieciarki. Ellie zaczęła wtedy dostrzegać, że pupil chce się z nimi porozumieć. W momencie, w którym wreszcie wypowiedział jej imię, kobieta była wniebowzięta. Wyznała: "nie mogłam uwierzyć, że pierwszy raz wypowiedział moje imię. To było tak wyjątkowe". Ellie nie była jednak pewna, czy się nie przesłyszała i nie było to zwyczajne pieskie wycie. W przekonaniu, że Ozzy chciał jej coś wyznać utwierdziły ją dalsze "słowa" psa. Stwierdziła: "kiedy dopowiedział ‘i love you’ to było jasne. Mówię tak do niego przez cały czas".

Reszta rodziny Chapman zaniemówiła, kiedy dowiedziała się o niespodziewanym zdarzeniu. Bardzo chcieli oni zachęcić Ozzy’ego do dalszych rozmów. Zaczęli więc coraz częściej powtarzać imię Ellie wyjącym tonem. Mimo wszystko pupil nie był chętny do pogaduszek. Nie wyznał już miłości żadnemu członkowi rodziny, ani nie wypowiedział żadnego innego imienia. Ellie jest przekonana, że to ona była szczęściarą, bo jest jego ulubienicą. Szczerze przyznała: "on zawsze przychodzi do mnie, więc myślę, że to dlatego mówi moje imię".

Jak jeszcze psy porozumiewają się z ludźmi?

W social mediach coraz częściej pojawiają się filmiki, w których ludzie próbują porozumieć się ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Na rynek wprowadzone zostały różnego rodzaju maty i guziki dźwiękowe. Dzięki nim psy mogą rozmawiać z ludźmi bez użycia mowy. Jednym z pupili, który nauczył się korzystania z takich udogodnień jest Bunny z Tacomy w USA. Jest on mieszanką pudlaowczarka staroangielskiego. Ma zaledwie rok, a już potrafi przekazać swoim właścicielom, kiedy potrzebuje iść na spacer, a kiedy ma ochotę na przysmak.

trwa ładowanie posta...

Zdarza się nawet, że dzięki swojej macie dźwiękowej powie właścicielce, że ją kocha. Opanował już 45 przycisków z różnymi słowami. Udogodnienie to nie tylko ułatwia porozumiewanie się Bunny’ego z jego rodziną, ale też dostarcza im wiele radościzabawnych sytuacji.

Źródło: Daily Star

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
🐱‍🚀dr Hakenbush,zgłoś
Mój pies rasy , mieszanej raczej kundel , nawet na imię ma kundel jest magikiem , prawie tak dobrym jak , Dynamo , i sie wcale nie obraża z tego powodu , umie kilka sztuczek z kartami , i zna sztuczkę ze znikającą monetą , a w trzy kubki nikt go nie jest w stanie oszukać .. Kundel jest mistrzem i czyj pies jest do przodu ...??
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się