Mama i Werka znowu to zrobiły. "Albo jemy na trzy osoby, albo zamiast trzech posiłków"

Mama i Werka znowu to zrobiły. "Albo jemy na trzy osoby, albo zamiast trzech posiłków"

Źródło zdjęć: © TikTok
Maja Kozłowska,
13.05.2024 17:30

Mama i Werka to kontrowersyjne influencerki. Duet tworzą Weronika i Aneta Osińskie. Dziewczyny ponownie znalazły się w ogniu krytyki po tym, Mama zrelacjonowała swoje wyjście na ramen.

Mama i Werka od dawna działają na TikToku. Na pierwszy rzut oka: super pomysł na międzypokoleniowy kontent. Mama i córka, przyjaciółki, które pokazują, jak razem spędzają czas, jak dobrze się znają i co robią, by pielęgnować swoją więź.

Co mogło pójść nie tak? Mama i Werka miały kilka wpadek wizerunkowych - mniejszych i większych, choć zdecydowanie najgłośniejszą była afera o lekceważenie zaburzeń odżywiania. Kiedy Werka na jednym z filmów przyznała, że kiedyś miała problemy z jedzeniem, jej mama zareagowała na to słowami: "a kto nie miał?", co mocno poruszyło internautów. Ludzie podkreślali, że to nieczułe - zaburzenia odżywiania mogą prowadzić nawet do śmierci.

Po tym, jak Aneta zapierała się, że nie przeprosi za swoje słowa, zdecydowała się jednak na wystosowanie prywatnych wiadomości do wszystkich, którzy poczuli się urażeni. Krótko po tym znowu dodała film, który może być mocnym triggerem dla wszystkich, którzy zmagają się z problemami z jedzeniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Rodzice nie mogli tego zrozumieć". Way of blonde i Maschines planują dziecko

Aneta po raz pierwszy zjadła ramen. "Nie uwierzycie! Między 1200 a 1300 kalorii"

Viralem poniósł się materiał, w którym Mama opisuje swoje wrażenia po tym, jak pierwszy raz spróbowała ramenu, czyli japońskiego dania złożonego z bulionu, makaronu ramen i dodatków.

Ktoś w ogóle coś takiego lubi? To jest ramen, czyli mięso, makaron, jajko i mnóstwo tłuszczu [...]. Specjalnie zapytałam panią, ile to ma kalorii - nie uwierzycie! Taki jeden ramen ma między 1200 a 1300 kalorii.

- opowiada przejęta Aneta.

Sporo? Owszem, ale raz na jakiś czas można sobie na to pozwolić. Tradycyjny polski obiad typu kotlet schabowy, ziemniaki i kapusta wcale nie odstaje tak bardzo od ramenu. Warto też zaznaczyć, że są różne rodzaje tej zupy, więc kaloryka może być totalnie inna. Vegan Ramen Shop podaje np., że ich rameny mają od 516 do 912 kalorii.

"Albo jemy na trzy osoby, albo zamiast trzech posiłków" - poinstruowała Aneta na koniec filmu. Jej komentarz wywołał ogromną burzę w internecie.

trwa ładowanie posta...

Werka broni Mamy w dramie ramenowej

Komentatorzy nie byli zachwyceni tym filmem Anety. "Ona jest psychiczna?" - głosi jeden z najpopularniejszych wpisów. "'A kto nie miał?' Jestem pewna, że pani nadal ma" - dodaje inna osoba, nawiązując do afery o lekceważenie zaburzeń odżywiania.

Warto podkreślić, że kalorycznie ramen faktycznie może odpowiadać wartości energetycznej trzech posiłków - jeżeli czyjeś zapotrzebowanie wynosi np. 2000 kalorii i pokrywa je pięć dań.

Imperatyw "albo jemy na trzy osoby, albo zamiast trzech posiłków" można jednak interpretować różnie. Sam ton komunikatu nastawił internautów negatywnie wobec Anety. Ludzie podkreślają, że ramenu nie je się codziennie i że od jednego bardzo kalorycznego posiłku nic złego się nie stanie.

Werka poczuła potrzebę, aby wytłumaczyć wypowiedź swojej mamy. Na filmie broni jej i mówi, że ludzie źle zinterpretowali słowa Anety. Niektórzy komentatorzy stanęli po stronie dziewczyn, inni stanowczo bronili swoich racji w kolejnej "jedzeniowej" dramie.

"Nie ma nic złego w zwykłych przeprosinach, serio - podsumowała internautka <3.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0