Książulo ocenia knajpę po rewolucjach Magdy Gessler

Ocenił rewolucję Gessler. Zgrzyt zaraz po wejściu do lokalu

Źródło zdjęć: © Książulo, Niemiec / AKPA, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,14.12.2023 16:45

Youtuber Książulo przemierza Polskę w poszukiwaniu smakowitych miejsc. Tym razem zawitał do Poznania, gdzie odwiedził knajpę po metamorfozie Magdy Gessler.

Szymon Nyczke, znany w internecie jako Książulo, testuje lokale gastronomiczne w całej Polsce. Influencer zanotował ogromny wzrost popularności w 2023 r. Jego widzowie cisną tłumem do miejsc, o których Szymon nagrywa materiały. Wystarczy przypomnieć, że jego film z pewnej warszawskiej cukierni uratował punkt przed zamknięciem.

W grudniu youtuber wraz ze swoim kolegą Wojtkiem ruszyli w trasę objazdową po najpopularniejszych jarmarkach bożonarodzeniowych. W przerwie od nagrywania głównej serii zahaczyli o knajpę po kuchennych rewolucjach Magdy Gessler. Chodzi o "Bar u Grochowej" w Poznaniu.

Książulo w knajpie po rewolucji Magdy Gessler
Książulo w knajpie po rewolucji Magdy Gessler (Książulo , YouTube)

Książulo ocenia rewolucję Magdy Gessler

Lokal nie zrobił dobrego pierwszego wrażenia. Książulo zasugerował się opiniami internautów, którzy krytykują zaniedbany wygląd baru. Po wejściu do środka poczuł chłód, co było kolejnym minusem. Na szczęście obsługa była świadoma problemu i ustawiła obok gości ogrzewacz.

- Nie wygląda ten lokal jak po kuchennych rewolucjach. Zmiany zawsze zachodziły większe w tych lokalach. Ale wygląd nic nie znaczy. Nieraz było tak, że w obskurnej budzie można smacznie zjeść - zauważył Wojtek. Wszystko odmieniło się, gdy panowie złożyli zamówienie.

Influencerzy zamówili niemal całe menu, które przygotowała Magda Gessler na potrzeby rewolucji. Wybrali grochówkę, pieczarki pod sosem beszamelowym, chlebek niespodziankę, schabowego z ziemniakami oraz pizzę pepperoni.

Książulo w knajpie po rewolucji Magdy Gessler
Książulo w knajpie po rewolucji Magdy Gessler (Książulo , YouTube)
Książulo w knajpie po rewolucji Magdy Gessler
Książulo w knajpie po rewolucji Magdy Gessler (Książulo , YouTube)

Książulo testuje knajpę w Poznaniu

Niemal wszystkie potrawy bardzo przypadły youtuberom do gustu. Książulo ocenił grochówkę jako "spoko zupkę" i "treściwą". Twórcę urzekł kotlet schabowy, który był wyjątkowo delikatny. Uznanie testera zdobyła także kiełbasa. Najmniej pochwał zdobyła pizza pepperoni, która dla Szymona była po prostu smacznym, osiedlowym fast foodem: - Szybka pizza obok domu - podsumował youtuber.

Influencerzy byli na tyle zachwyceni jedzeniem, że po jedzeniu podeszli do obsługi i powiedzieli, że bardzo im smakowało.

- Objedzeni i to naprawdę smacznym jedzeniem. Schabowy tutaj nie smakuje tak jak schabowy. Jeśli myśleliście, że jedliście już wszystkie schabowe świata, przyjdźcie sobie tutaj, bo naprawdę jednak zwykły schabowy może nadal zaskoczyć. [...] Cenowo bez przegięcia. Jedyny minus? Jest zimno - podsumował Książulo.

Książulo w knajpie po rewolucji Magdy Gessler
Książulo w knajpie po rewolucji Magdy Gessler (Książulo , YouTube)

Czy od teraz przed lokalem będą się ustawiały kolejki jak w przypadku innych knajp po recenzji Książula? Nie wiemy, choć się domyślamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NAJTAŃSZA RESTAURACJA PO KUCHENNYCH REWOLUCJACH MAGDY GESSLER

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Kris,zgłoś
Byli zimno bo usiedliśmy tak jakby na zewnątrz, mowili o tym w odcinku że są 3 stoliki 2 srodku ale wybrali miejsca na zewnątrz zeby móc swobodnie ronlzmawiqc o tym co jedzą...
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się