Malediwy zaskakują świat. Nowy wynalazek architektoniczny zmieni turystykę?
Do tej pory Dubaj stawiany jest na piedestale w kontekście nowinek architektonicznych. Najwyższe wieżowce na świecie, wyspa w kształcie palmy czy gigantyczne akwarium w centrum handlowym to tylko niektóre przykłady wybujałej wyobraźni dubajskich architektów. Teraz jednak Malediwy chcą przejąć pałeczkę.
Rozwój technologii widoczny jest na wszystkich obszarach życia. Autonomiczne autobusy, praca zdalna z każdego zakątka świata czy internetowe wizyty u lekarzy ułatwiają życie wielu osobom. Nie zawsze jednak najważniejszym czynnikiem jest funkcjonalność. Czasem autorzy projektów chcą po prostu wzbudzić zachwyt i komentarze osób z całego świata.
Podobne
- Przyszłość podróży morskich nadchodzi. Nowy projekt wart jest miliardy
- Ile kosztuje mieszkanie w Bangkoku? Polak pokazał jak mieszka
- Koniec z sikaniem do morza. Wysokie kary czekają
- Portal miał łączyć Nowy Jork i Dublin. Stał się areną prowokacji
- Polak na tropie wakacyjnej pułapki. "Wszyscy usmażeni na śmierć"
Jednym z takich przykładów są budowle w Dubaju, które zapierają dech w piersiach i stanowią swoistą reklamę miasta ociekającego luksusem. Fani architektury Dubaju często wskazują na jej oryginalność i wykraczanie poza dotychczasowe standardy budownictwa. Przykładem może być wyspa w kształcie palmy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Uciekł z nieistniejącego kraju. Teraz jest fanem Polski! "Rosja to inny świat" [Roman FanPolszy]
Malediwy zaskakują wynalazkiem
Rząd Malediwów chce odebrać Dubajowi tytuł najbardziej innowacyjnego miasta. Władze podjęły decyzję o budowie pierwszego na świecie pływającego miasta. Maldives Floating City ma zajmować powierzchnię ok. 200 hektarów. Nowoczesna metropolia ma być w stanie pomieścić ok. 20 tys. osób, czyli 5 proc. mieszkańców kraju. Nowoczesne miasto ma być atrakcją turystyczną, a także stanowić krok na drodze przeciwdziałania zmianom klimatycznym.
Co znajdzie się w pływającym mieście?
Maldives Floating City ma składać się z 5 tys. jednostek pływających. Na terenie miasta znajdować się będą restauracje, szkoły, sklepy, szpital, a także sześciokątne domy. Pierwsze na świecie pływające miasto ma przypominać z góry rafę koralowca mózgowatego. Nowoczesne dzieło architektów zlokalizowane będzie 10 minut od stolicy archipelagu oraz lokalnego lotniska. Ile będą kosztować domy w Maledives Floating City? Według strony internetowej projektu ceny nieruchomości mają nie spadać poniżej 265 tys. dol. Wszystkie budynki w mieście mają być zasilane głównie energią słoneczną. Ścieki wyprodukowane w pływającym mieście zostaną przerobione na kompost.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
World's first prototype floating city – OCEANIX Busan
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Katy Perry poleci w kosmos. Kiedy wróci na Ziemię?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Djo i psychodelia z drugiej ręki. Pogubiona treść w "The Crux" [RECENZJA]