Księża urządzili krucjatę przeciwko wiernym. Parafianie śmieli imprezować

Księża urządzili krucjatę przeciwko wiernym. Parafianie śmieli imprezować

Źródło zdjęć: © canva
Maja Kozłowska,
26.03.2024 14:15

Duchowni z parafii pw. św. Marcina w Żninie dosadnie wyrazili oburzenie zachowaniem mieszkańców miasta, którzy zlekceważyli zasady obowiązujące podczas Wielkiego Postu. W sprawę zaangażował się sam burmistrz.

Księża ze Żnina (woj. kujawsko-pomorskie) traktują swoją misję na tyle poważnie, że zdecydowali się na publiczne połajanie parafian, którzy nie stosują się do obowiązujących w Kościele zasad. Nie chodzi jednak o zanik moralności, miłości do bliźniego czy zbrodnie, które rzuciłyby się cieniem na wspólnotę i utrudniły życie w społeczeństwie.

Kapłani postanowili ostro skrytykować wiernych, którzy imprezują w trakcie Wielkiego Postu. Okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Wielkanocnej jest dla chrześcijan czasem pokuty. Wierni powinni powstrzymać się od uczestniczenia i urządzania zabaw. Tej wstrzemięźliwości zabrakło parafianom ze Żnina, czym narazili się na palący gniew duchownych.

Księża urządzili krucjatę przeciwko wiernym. Parafianie śmieli imprezować
Księża urządzili krucjatę przeciwko wiernym. Parafianie śmieli imprezować (canva)

Wściekli księża wydali oświadczenie: "ta postawa jest amoralna"

"My kapłani parafii świętego Marcina w Żninie jesteśmy zaskoczeni i zbulwersowani postawą w okresie Wielkiego Postu niektórych parafian, którzy w tym świętym czasie nie tylko organizują, ale uczestniczą w dyskotekach i zabawach okolicznościowych. Taka postawa jest amoralna i niewychowawcza i stanowi ogromne zgorszenie dla wszystkich wierzących" - grzmią kapłani za pośrednictwem Facebooka.

Pod wiadomością dla wiernych podpisali się ks. kanonik Piotr Rutkowski i wikariusz ks. Jarosław Banasiak. Post został już usunięty z profilu parafii.

trwa ładowanie posta...

Kapłani ze Żnina przywołują wiernych do porządku. Interweniuje burmistrz Żnina

Sprawa wywołała oburzenie i rozeszła się echem w mediach społecznościowych. Lokalna społeczność chętnie komentowała niezwykle surowych księży, a w konflikcie między mieszkańcami Żnina a kapłanami, zabrał głos nawet Robert Luchowski, burmistrz miasta. Polityk wstawił się za parafianami.

"Takich lokali [dyskotek - przyp. red.] po prostu nie ma. Być może ktoś się pochwalił księżom imprezą, a może zauważyli jakąś zabawę. Ja bym jednak nie dramatyzował, w naszym mieście nie jest aż tak źle" - powiedział Robert Luchowski w komentarzu dla o2.pl. Duchowni z parafii pw. św. Marcina w Żninie do tej pory nie skomentowali sytuacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
W DĄBROWIE GÓRNICZEJ TO DOPIERO SA IMPREZKI...
Odpowiedz
10Zgadzam się0Nie zgadzam się
:)moje zdanie,zgłoś
Bóg dał ludziom wolną wolę.
Odpowiedz
7Zgadzam się0Nie zgadzam się