Polski ksiądz atakuje transpłciowego zakonnika

Ksiądz atakuje transpłciowego zakonnika. Teraz przesadził?

Źródło zdjęć: © Facebook: Bro Christian Matson / Facebook: Bro Christian Matson
Weronika Paliczka,
24.05.2024 13:00

Ksiądz Daniel Wachowiak kolejny raz atakuje w mediach społecznościowych. Tym razem ofiarą polskiego duchownego jest transpłciowy zakonnik z Lexington w Kentucky. Wachowiak uderzył także w lokalnego biskupa.

Katolicki duchowny z Stanów Zjednoczonych zaskoczył wiernych. Brat Christian Matson, pustelnik diecezjalny z Lexington w Kentucky, poinformował, że jest transpłciowym mężczyzną. W rozmowie z Religious News Service Matson powiedział: - Byłem kobietą, dziś jestem mężczyzną i katolickim zakonnikiem. To jest Kościół Boży, a Bóg nas powołał i wszczepił w niego. Musicie jakoś sobie poradzić z naszym istnieniem, ponieważ Bóg powołał nas do tego kościoła.

Duchowny początkowo miał problem z wejściem w struktury Kościoła katolickiego. Wówczas na jego drodze stanął biskup John Stowe, który wspierał go w procesie tranzycji, a w 2020 r. przyjął Matsona w szeregi Kościoła. Od tego czasu Christian Matson jest pustelnikiem diecezjalnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

Ksiądz Daniel Wachowiak atakuje

Sprawa transpłciowego pustelnika dotkliwie zabolała ks. Daniela Wachowiaka, który postanowił odnieść się do niej na X. Duchowny znany jest z wysokiej aktywności w mediach społecznościowych. Wachowiak regularnie atakuje wszystkie grupy społeczne, które nie wpisują się w jego światopogląd, a więc m.in. społeczność LGBT.

Ksiądz Daniel Wachowiak napisał: "39-letni Christian Matson, pustelnik z diec. Lexington w Kentucky, ogłosił, że jest transpłciowy. W 2006r. przeszedł zmianę płci. Bp John Stowe, który przyjął od niego śluby zakonne, wiedział o tym. A zatem ta osoba nie jest zakonnikiem! Ponadto biskup złamał prawo i zgrzeszył!".

Internauci atakują księdza Wachowiaka

W komentarzach pod wpisem polskiego duchownego rozpoczęła się dyskusja na temat decyzji biskupa Stowe, a także obecności społeczności LGBT w Kościele. MoDo napisał: "A to dlaczego? Skorzystał z największego daru od Boga, danego dzieciom Adama czyli wolnej woli. Prawo Boskie ponad prawem ziemskim, nie? A czy dodatkowo zdarzyła się krzywda z tego powodu? Chyba nie". Antoni nie przebierał w słowach: "Wykluczaj, oceniaj i potępiaj. To takie proste".

Lepszy komentator zauważył, że podważanie decyzji biskupa uderza w system hierarchii Kościoła, który od dawna jest stosowany i surowo przestrzegany: "Wiesz lepiej od biskupa co ma robić? Co z hierarchizacją Kościoła? Byle random ma prawo biskupom rozkazywać?"

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 8
henry katolik,zgłoś
chyba jeszcze raz trzeba zburzyć świątynię i zbudować ją jeszcze raz według praw Boskich a nie tych które ustanowił cesarz Konstantyn faktyczny założyciel kościoła Katolickiego w 325 roku.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Kamil,zgłoś
Ten ksiądz jest zaprzeczeniem katolika, że o duchownym nie wspomnę. Miłosierdzie boże, miłość do bliźniego, szacunek dla każdego czyli...dekalog... czy to hipokryzja? - nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu - szanuj bliźniego swego jak siebie samego
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
henry katolik,zgłoś
księża chcą być ponad tym co postanowił Stwórca ale robią to tylko w obronie korporacji która ich żywi broni a nie w obronie praw Boskich
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 8