Bp Jan Piotrowski o operacjach plastycznych

Lubisz operacje plastyczne? Biskup ma dla ciebie złe wieści

Źródło zdjęć: © Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.11.2023 14:30

Masz na koncie powiększenie biustu albo modelowanie pośladków? Bp Jan Piotrowski ostrzega przed konsekwencjami operacji plastycznych.

Rozwój medycyny estetycznej sprawił, że ludzie mogą poprawić elementy wyglądu, które im się nie podobają lub mają z ich powodu kompleksy. Kiedyś powiększenie biustu, korekta powiek albo lifting twarzy były zabiegami trudnymi do wyobrażenia. Obecnie prawie nikogo nie szokują. Może poza bp. diecezji kieleckiej Janem Piotrowskim.

Hierarcha kościelny odprawił mszę podczas Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Zagnańskiej w Kielcach. Tematem kazania była droga do świętości. Duchowny powiedział, że motywem przewodnim życia powinna być miłość do Boga i bliźniego. Wtedy człowiek ma szansę zyskać status świętego.

Bp Piotrowski o operacjach plastycznych
Bp Piotrowski o operacjach plastycznych (Canva , Canva)

Operacje plastyczne? Biskup grzmi

Jak pogrzebać szansę na aureolę? Bp Piotrowski nie ma wątpliwości. To operacje plastyczne oddalają człowieka od świętości.

Duchowny przypomniał słowa Jana Pawła II, że "wiara i rozum są jak dwa skrzydła, które wznoszą człowieka do źródła prawdy". Następnie zacytował św. Augustyna, który nakazywał chrześcijaninowi, by poznał swą godność.

- To właśnie brak tego poznania sprawia, że człowiek okalecza się duchowo, a jeszcze bardziej, zwłaszcza w naszych czasach, kiedy według jego własnej koncepcji chirurgicznie chce się uczynić nowym stworzeniem. Ten dramat, z którym nie radzi sobie świat bez Boga, nie zapowiada lepszej ludzkiej przyszłości - ostrzegł bp Piotrowski.

Bp Piotrowski o operacjach plastycznych
Bp Piotrowski o operacjach plastycznych (Sanktuarium Bożego Miłosierdzia , YouTube)

Co oddala od świętości?

Duchowny wylicza kolejne rzeczy, które nie przystoją świętym. Mowa o programach politycznych oraz ideologicznych nowinkach, "czasem bardzo nachalnych, wręcz histerycznych w swoich oczekiwaniach, pozbawionych ludzkiej kultury i szacunku wobec innych".

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Bp Piotrowski jako wzór do naśladowania podał przykład rodziny Ulmów z Podkarpacia. Ci dawali schronienie Żydom podczas II wojny światowej. Sprawa wyszła na jaw, za co zostali rozstrzelani. We wrześniu papież Franciszek włączył rodzinę Ulmów do grona błogosławionych.

Źródło: Wyborcza

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 7
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Facio. Zdejmij sukienkę to cię posłuchamy.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Natura,zgłoś
Wyrzucam protezę zębową , okulary i wszystkie leki. BÓG TAK CHCIAŁ
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się
Polak 2023,zgłoś
no nie...widać że upadają i nie będzie teraz kasy z Państwa, mogą się czepiać wszystkiego ale my już na tych wyborach pokazaliśmy jak chcemy żyć.....normalnie w Kraju prawa, nie kłócić się z sojusznikami co bronią naszych granic, czuć się bezpiecznie......klecha pedofil jak wielu w kościele, kto normalny tam idzie
Odpowiedz
6Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 11