Krystyna Pawłowicz atakuje polską malarkę

Krystyna Pawłowicz atakuje polską malarkę. Ma dla niej cenną radę

Źródło zdjęć: © AKPA
Maja Kozłowska,
15.02.2024 13:00

Krystyna Pawłowicz po raz kolejny pokazała w mediach społecznościowych cięty język. Tym razem celem jej komentarzy została polska malarka Aleksandra Drab.

Krystyna Pawłowicz to jedna z najbarwniejszy postaci polskiej polityki. Jej aktywność medialną jednak raczej rzadko maluje się w jasnych barwach. Była posłanka PiS i (obecna) sędzia Trybunału Konstytucyjnego jest uwikłana w różne mniejsze i większe publiczne skandale.

Trudno znaleźć kogoś, kto nie pamiętałby słynnego zdjęcia Pawłowicz spożywającej sałatkę podczas posiedzenia Sejmu. Zasłynęła ona również z niecenzuralnych słów wygłaszanych z sejmowej mównicy. "Zamknijcie mordy" - zwróciła się do polityków opozycji. Czy takie zachowanie przystoi osobie, która pełni jakąkolwiek funkcję publiczną? Niech czytelnicy odpowiedzą sobie na to pytanie.

Krystyna Pawłowicz atakuje malarkę

Krystyna Pawłowicz jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Polityczka prowadzi konto na X, na którym komentuje aktualne wydarzenia, a także włącza się w dyskusje niezwiązane z życiem polityczno-społecznym. Rzuca siarczystymi epitetami (bardzo często w kierunku aktualnego rządu) i ze szczególnym upodobaniem celuje w Donalda Tuska.

Jednak nie tylko premier musi się liczyć ze szturmem Krystyny Pawłowicz - jej ataki sięgają dużo dalej. Po straszeniu Polaków zbiorowym samobójstwem przyszła kolej na uderzenie w coś, na co dawniej nie zwracała uwagi. Polityczka na X wypowiedziała się w roli ekspertki od sztuki, komentując obraz młodej, polskiej, debiutującej malarki - Aleksandry Drab.

Krystyna Pawłowicz atakuje polską malarkę

Pawłowicz na X weszła w interakcję z kontem Polish Masters of Art. Jak można się domyślić, profil udostępnia dzieła plastyczne - obrazy i plakaty wraz z krótką informacją. Podaje datę stworzenia obrazu, wymiary, technikę, gdzie można go zobaczyć i oczywiście, kto jest jego autorem.

Polish Masters of Art udostępniło m.in. dzieła 23-letniej Aleksandry Drab, studentki Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dwa obrazy zatytułowane "Duszno I" i "Duszno II" spotkały się z ostrą reakcją Krystyny Pawłowicz. Polityczka prześmiewczo odnosi się do dyptyku. Napisała ironiczny wpis, który uderza zarówno w tytuł, jak i w temat obrazów.

"Duszno I"
"Duszno I" (Aleksandra Drab , X)
"Duszno II"
"Duszno II" (Aleksandra Drab , X)

Krystyna Pawłowicz w natarciu. Co miała na myśli?

Wpis Polish Masters of Art jest bardzo lakoniczny. "Aleksandra Drab - Duszno I & II (olej na płótnie, 60 x 50 cm | 60 x 50 cm), 2023" - głosi podpis pod zdjęciami. Krystyna Pawłowicz zareagowała podobnie krótkim komentarzem.

Pewnie,że z folią na twarzy jest duszno. Wystarczy zdjąć tę folię… Ale co wtedy ujrzymy? Może ta folia na twarzy lepsza….

- zastanawia się polityczka.
trwa ładowanie posta...

Można tylko się domyślać, w jakim kierunku poszybowała interpretacja Krystyny Pawłowicz. Naturalnie każdy może krytykować sztukę, która mu się nie podoba lub nie spełnia jego estetycznych wymagań. Natomiast sugerowanie ukrytej brzydoty (to przytyk do autorki? Oskarżenie o brak talentu?) brzmi co najmniej niewłaściwie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 13
  • emoji kupka - liczba głosów: 50
Zrezygnowała,zgłoś
z lustra w łazience, ono pluje.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
ben 🤣,zgłoś
nie ma chyba lustra..
Odpowiedz
3Zgadzam się1Nie zgadzam się
Nie wiedziałem, że mental illness nazywa się teraz barwnością postaci.
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 39