Petycja do ministry edukacji

Koniec ustnej matury? Jest petycja do ministry edukacji

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
09.01.2024 12:30

Stowarzyszenie "Maturalni" stworzyło petycję skierowaną do ministry edukacji Barbary Nowackiej. Jego członkowie chcą, aby uczniowie nie musieli stresować się maturą ustną i żądają jej usunięcia.

Zespół "Maturalnych" to stowarzyszenie, które pomaga uczniom przygotować się do egzaminu dojrzałości. Oferują korepetycje oraz kursy, dzięki którym zdanie matury nie będzie tak trudne, jak przedstawiają to nauczyciele.

We wtorek 9 stycznia o godz. 18:00 na profilach "Maturalnych" w mediach społecznościowych pojawi się petycja skierowana do ministry edukacji Barbary Nowackiej. Członkowie zespołu chcą, aby matura ustna w latach 2024-2028 została usunięta.

Koniec matury ustnej?

"Petycja gotowa. Jutro (wtorek o 18:00) wrzucimy ją do podpisu. Zrobimy też krótką transmisję, by odpowiedzieć na Wasze pytania i ogłosić, jak możecie nam pomóc w promocji. Wasze zaangażowanie na samym początku będzie szczególnie ważne, bo o 19:00 chcemy oficjalnie wysłać tę petycję do Minister Edukacji, podkreślając, jak wielu uczniów podpisało ją po pierwszej godzinie. Ps. Podjęliśmy decyzję, że petycja nie będzie dotyczyć tylko matury ustnej 2024, a matur 2024-2028" - czytamy na Instagramie "Maturalnych".

trwa ładowanie posta...

Członkowie zespołu "Maturalni" podkreślają, że uczniowie mierzą się z ogromnym stresem dotyczących pisemnego egzaminu dojrzałości. Chcą, aby matury ustne, które nie są nawet brane pod uwagę w procesie rekrutacji na studia, zostały zlikwidowane. W ten sposób mają ograniczyć stres nastolatkom podchodzącym do egzaminów.

Podpisanie się pod petycją będzie możliwe w mediach społecznościowych "Maturalnych". Informacji należy szukać tutaj.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 59
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 30
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 10
  • emoji kupka - liczba głosów: 11
wiarus,zgłoś
"Matura to bzdura" i wszystko jasne ! Kompromitacja ucznia i szkoły.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Lilka,zgłoś
Matura z j.polskiego jest czymś oczywistym i ma sens. Co zaś tyczy się ustnej, to mogłaby dotyczyć uczniów zdających rozszerzenie z polskiego czy uogólniając, uczniów klas humanistycznych, a ocena powinna być brana pod uwagę. W pozostałych przypadkach , kompletny bezsens. Piszę to jako matka ucznia technikum i nauczycielka jednocześnie. Jeśli mechatronik, elektromechanik czy informatyk skupi się na oratorstwie, zaniedba to, w czym powinien być mistrzem. Tyle w temacie.
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zeszloroczny maturzysta,zgłoś
Maturalni nie są stowarzyszeniem, tylko firmą zarabiającą na quazi kursach. Ich strategia marketingowa polega na corocznym straszeniu maturą, pisaniu durnych petycji a nastepnie wciskaniu matirzystom kursów z pewniakami maturalnymi, ktore sie nie sprawdzają
Odpowiedz
2Zgadzam się2Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 82